Taktyki social media do wdrożenia dziś wieczorem (cz. 1.)

Media społecznościowe

Świat mediów społecznościowych jest fascynującym zjawiskiem społecznym i kulturowym. Potrafi wciągnąć bardziej niż World of Warcraft. Niestety, doba nie jest z gumy i dalej ma tylko „ustawowe” 24 godziny, których często jest nam zwyczajnie za mało. W tym artykule chcę Ci przybliżyć kilka taktyk, jakie w ostatnich latach wdrożyłem w komunikację poprzez platformy takie jak Twitter oraz LinkedIn. Dzięki nim mogłem zaoszczędzić mnóstwo czasu i sprawić, by podejmowane działania były bardziej efektywne.

Angażowanie poprzez treści za pomocą LinkedIn Pulse

Wspomniałem o LinkedIn. Jest to dla mnie platforma-okno na świat. Komunikacja poprzez wbudowany system wiadomości często daje dużo lepsze efekty niż wykorzystanie konta e-mail. W przypadku LinkedIn brak jest newsletterów, spamu i innych niechcianych informacji, jakie często odwracają naszą uwagę od istotnych wiadomości.

POLECAMY

Ale LinkedIn to również fantastyczna droga dotarcia do klienta biznesowego. Chcąc zaistnieć w świadomości takiego klienta, możesz wykorzystać wbudowaną platformę blogową LinkedIn Pulse. Jest ona prosta, ale bardzo wydajna. Pozwala dzielić się treściami z użytkownikami, którzy już śledzą Twój profil, ale również z tymi, którzy go odwiedzają po raz pierwszy.

Ważne jest dobranie języka, w jakim komunikujemy się z osobami, które czytają nasze treści. Jeśli w większości jest to odbiorca krajowy, radziłbym używać języka polskiego jako domyślnego. Jeśli wychodzimy z pomysłem, produktem lub marką poza granice Polski, język angielski będzie właściwszy.

Rys. 1. Portent’s Content Idea Generator/HubSpot’s Blog Topic Generator

 

Kolejna rzecz to dobór tytułu. W sieci jest kilka narzędzi, które nam w tym pomogą. Dwa używane przeze mnie to:

  • Portent Cont...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy