Skuteczny landing page w procesie zbierania leadów

Temat numeru

Twoje działania mające na celu zbieranie leadów okazały się nieskuteczne? Pomimo wysiłku włożonego w stworzenie odpowiedniej persony, zaplanowanie działań e-mailmarketingowych, dopasowanie przekazu marketingowego i tak KPI kuleje? Pomimo przyciągnięcia tysięcy unikalnych użytkowników, konwersji jak nie było, tak nie ma? Taka sytuacja na pewno przydarzyła się Tobie lub Twojemu znajomemu, niezależnie, czy działasz w obszarze B2B, czy B2C.

Pamiętaj! Jeśli nastawiasz się na zbieranie leadów, musisz mieć landing page. Zbieranie leadów na stronie głównej jest po prostu nieskuteczne i trudne do optymalizacji. Często sprowadza się do upychania kolejnych elementów na stronie. Formularz zapisu ginie w gąszczu wyróżniających się banerów i przycisków. Jakość i liczba leadów są drastycznie niskie. Takie działania są po prostu nieskuteczne i przyczyniają się do wzrostu kwoty wydanej na pozyskanie leada! 

POLECAMY

Stworzenie strony docelowej realizującej nasz cel biznesowy znacząco podnosi konwersję i jakość pozyskiwanych leadów. Warto stworzyć wiele różnych landing page’y, ułatwi to analizę wyników kampanii oraz wskaże lepiej konwertujące źródła ruchu. Zaletą wykorzystywania landing page jest fakt, że możesz wykluczyć dział developerski ze swoich działań marketingowych – wystarczy, że do budowy landing page użyjesz wyspecjalizowanego narzędzia. Pozwala to znacznie skrócić czas i koszty tworzenia kampanii, a dodatkowo zyskujesz pełną kontrolę nad wyglądem stworzonych landing page’y.

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie listę dobrych praktyk, które przestrzegane przyczynią się do uzyskania lepszych wyników w kampaniach nastawionych na lead generation!

Co powinnna zawierać strona docelowa i na co musisz zwrócić szczególną uwagę, aby podnieś...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy