Narzędzia do generowania leadów, które musisz poznać

Reklama internetowa

Jeżeli chcesz generować leady, będziesz potrzebował narzędzi, które uczynią proces pozyskiwania leadów efektywnym. W poniższym zestawieniu zebrałem rozwiązania, które pozwolą Ci zautomatyzować wiele czynności i pozwolą sprawniej generować leady.

Narzędzia do tworzenia stron docelowych, formularzy i pop-upów

Jeżeli kierujesz ruch z płatnych kampanii marketingowych na Twoje strony docelowe, to chcesz, aby osoby tam trafiające możliwie najczęściej realizowały cel Twojej kampanii, np. wypełniały formularz lub dokonywały zakupu. Właśnie dlatego potrzebujesz rozwiązania, które umożliwia efektywne tworzenie stron docelowych 
i formularzy.

POLECAMY

Landingi

Najpopularniejszy w Polsce edytor stron docelowych, który jest dostępny już od 49 zł miesięcznie. Landingi oferują szereg przydatnych rozwiązań, począwszy od gotowych szablonów stron przez gotowe integracje aż po edytor pop-upów. 

Rys. 1. LandingiTilda

Ciekawą alternatywą względem Landingów i innych rozwiązań do tworzenia stron lądowania jest Tilda. Narzędzie to oferuje szereg interesujących funkcji, a także ciekawe wizualnie szablony stron docelowych.
 

Rys. 2. TildaHello Bar

Hello Bar w darmowej wersji umożliwia stworzenie 10 różnych wersji pop-upów i przypiętych banerów, które możesz wykorzystać na stronie. Pamiętaj, że bezpłatna opcja ograniczona jest do 5000 wyświetleń. Hello Bar z powodzeniem wykorzystuje wiele polskich firm.
 

Rys. 3. Hello Bar


Popup Builder

Jeżeli Twoja strona jest postawiona na WordPressie, na pewno zainteresuje Cię darmowe rozwiązanie, które umożliwia tworzenie pop-upów. Jest nim Popup Builder.
 

Rys. 4. Popup Builder


Narzędzia do komunikacji

Jeżeli Twoi klienci zwykle poszukują kontaktu, zanim podejmują decyzję zakupową, spraw, aby ten proces był dla nich możliwie jak najprostszy. Równolegle do standardowych rozwiązań typu czat czy wykorzystanie Messengera możesz zaproponować kontakt telefoniczny lub wideo.

CallPage

Widget CallPage pozwala na oddzwonienie do potencjalnych klientów w zaledwie 28 sekund. A po godzinach pracy Twojej firmy, użytkownicy mogą wybrać preferowaną godzinę i formę kontaktu. 
 

Rys. 5. CallPage


Closer

Ciekawym pomysłem jest możliwość nawiązania wideorozmowy z potencjalnym klientem. Jeżeli takie rozwiązanie, które dodatkowo oferuje współdzielenie ekranu, wydaje Ci się interesujące, koniecznie sprawdź Closera.
 

Rys. 6. Closer


Narzędzia do generowania adresów e-mail

Jeżeli szukasz alternatywnych sposobów na zdobycie danych kontaktowych, efektywne mogą okazać się narzędzia, które w sposób automatyczny umożliwiają pozyskanie danych takich jak e-mail czy link do profilu LinkedIn. 

Hunter

Starając się dotrzeć do osób decyzyjnych, szukasz różnych możliwości zdobycia adresu e-mail do decydenta. W tym przypadku pomoże Ci Hunter, który potrafi nie tylko wyszukać adres mailowy, który znajduje się na jakiejś konkretnej stronie internetowej, ale na podstawie imienia, nazwiska oraz adresu domeny osoby, z którą chcesz się skontaktować, zaproponuje Ci adres e-mail najprawdopodobniej przez nią wykorzystywany. 
 

Rys. 7. Hunter


FindThatLead

FindThatLead umożliwia szereg ciekawych funkcjonalności. Należą do nich:

  • dopasowanie adresu e-mail do profilu w social media (LinkedIn, Twitter),
  • wyciąganie adresu e-mail wprost z adresu URL strony firmowej – rozwiązanie analogiczne do popularnego Hunter i VoilaNorbert,
  • generowanie potencjalnych leadów na podstawie danych demograficznych i zatrudnienia. 

FindThatLead oferuje darmowy plan, który umożliwia pozyskanie do 50 kontaktów. Płatne opcje umożliwiają generowanie co najmniej 5000 kontaktów miesięcznie. 
Musisz jednak pamiętać, że tego typu metody budowania baz danych kontaktowych stoją w sprzeczności z RODO. Zgodnie z obowiązującymi przepisami lista kontaktów może zawierać jedynie te osoby, które wyraziły na to zgodę. Na każdej stronie oferującej podobne rozwiązania znajdziesz informację, która mówi, że użytkownik danego narzędzia zwalnia dostawcę z wszelkiej odpowiedzialności związanej z obowiązkiem informacyjnym wynikającym z RODO.
Decydując się na tego typu narzędzia, musisz pamiętać, że wysyłka wiadomości do wybranych osób może wiązać się z potencjalnymi zagrożeniami i warto uzyskać opinię prawnika, który specjalizuje się w RODO, aby upewnić się, że nasze działania nie narażają nas na konsekwencje natury prawnej. 
 

Rys. 8. FindThatLead


DM Sales

Jeżeli szukasz baz danych zgodnych z wytycznymi RODO, koniecznie zapoznaj się z DMSales i przetestuj platformę w trakcie 14-dniowego okresu testowego. 
Musisz pamiętać, aby leady, które w ten sposób pozyskujesz, w jak największym stopniu pokrywały się z przygotowaną wcześniej personą, aby mieć pewność, że docierasz do osób, które Twoim rozwiązaniem powinny być szczególnie zainteresowane.
 

Rys. 9. DM Sales


Narzędzia automatyzacji follow-upów

Powyżej zaprezentowałem narzędzia, które umożliwiają zdobywanie danych kontaktowych potencjalnych klientów. Jeżeli zależy Ci na kontakcie z wybranymi osobami, dobrą metodą może okazać się kampania cold mailingowa. W dzisiejszych czasach jeden e-mail to zdecydowanie za mało, dlatego warto rozważyć automatyzację tej żmudnej, powtarzalnej czynności. 

Woodpecker

Dzięki Woodpeckerowi z łatwością stworzysz wiadomość, którą bezproblemowo dostarczysz do wszystkich zebranych leadów. Woodpecker umożliwia personalizację e-maili oraz tworzenie scenariusza wysyłki wiadomości mailowych.
 

Rys. 10. Woodpecker


Close.io

Jeżeli szukasz bardziej rozbudowanej platformy, która pozwoli Ci nie tylko na wysyłkę sekwencji mailowych, koniecznie zobacz Close.io. Narzędzie z powodzeniem sprawdzi się jako CRM, posłuży do cold mailingu...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy