Dlaczego warto prowadzić kampanie brandowe w sieci wyszukiwania za pomocą Google AdWords?

Temat numeru

W dzisiejszych czasach coraz większą rolę odgrywa pozycja marki. Poszukując produktów czy usług, najpierw weryfikujemy siłę marki i jej znaczenie NA TLE konkurentów. Znaczącym zjawiskiem jest również przyznawanie wartości produktom. Obecnie cecha marki jest równoznaczna z prezentowanym produktem. Jakie są zalety prowadzenia kampanii AdWords w wyszukiwarce na wyrażenia brandowe?

Jakie możesz spotkać zagrożenia, eliminując w swojej strategii wyrażenia brandowe? Jakie są potencjalne brandowe słowa kluczowe?

Jak rozpocząć weryfikację brandowych słów kluczowych? Jak uniknąć utraty ruchu w wyniku działań konkurencji? Jak zgłosić konkurencję wykorzystującą nazwę Twojej marki? Tego dowiesz się z niniejszego tekstu.

Trend konsumentów jest jednoznaczny: „chcemy produkt – myślimy marka”. Stąd coraz więcej marek prowadzi skuteczną strategię wzmacniającą wizerunek marki. Proces jej budowania ma też odniesienie do działań online, w tym prowadzeniu projektów w obszarze marketingu w wyszukiwarkach internetowych. Obecnie wyszukiwarka Google jest traktowana tak, jak kiedyś rekomendacja od najbliższych znajomych. Zatem osiągnięcie TOP 5 pierwszych wyników wyszukiwania na wybrane słowo kluczowe wydaje się niezbędnym elementem strategii zdobywania nowych klientów. 

POLECAMY

Najczęściej do zdobywania „powierzchni” w wyszukiwarce stosuje się dwa najpopularniejsze obszary – SEO, skupiający się wokół wyników bezpłatnych, oraz AdWords – reklamy, które przybierają coraz to nowe formy.

Każda marka pragnie pojawić się nie tylko na wyrażenia związane z produktami czy usługami, ale i na brandowe słowa kluczowe.

Oznacza to, że jeśli prowadzimy sklep internetowy z włoskimi butami, to pragniemy nie tylko pojawić się w wynikach wyszukiwania na zapytania użytkowników związane ze wspomnianymi butami, ale wzmocnić wizerunek brandu w wyszukiwarce (najczęściej nazwy sklepu).

O ile działania SEO wydają się mało kosztowne, o tyle prowadzenie kampanii AdWords, gdzie płacimy za kliknięcie na wyrażenia brandowe, spotyka się z oporem coraz większej liczby właścicieli serwisów.

Większość marek na zapytanie brandowe pojawi się w wynikach wyszukiwania na pierwszym miejscu, stąd przy próbie wdrożenia do działań marketingowych AdWords większość reklamodawców ze względu na koszty rezygnuje z uruchomienia tego typu kampanii.

1. Dominacja w wynikach wyszukiwania

Z pewnością nie mogło zabraknąć tego argumentu. Prowadząc kampanie AdWords na wyrażenia brandowe, zapewniamy sobie monopol na pierwszy rzut ekranu wyników wyszukiwania.

Rysunek 1. Wyniki wyszukiwania dla nazwy Nike (Źródło: Google.pl)  

...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy