Autor: Jakub Urban

Marketing Analytics Expert w Bluerank.
Z branżą analityki związany od ponad 10 lat. Doświadczenie zebrane w pracy po stronie Klienta, przekuwa na realizacje projektów, gdzie liczy się efektywne wykorzystanie danych. Miłośnik reguły Pareto i oraz podejścia Less is More. W Bluerank od ponad 2 lat zaangażowany w projekt analityczny dla firmy AVON, gdzie obecnie koordynuje wdrożenie analityki dla kluczowych narzędzi digitalowych na kilkudziesięciu rynkach. Uważa, że wiedza jest przede wszystkim po to, by się nią dzielić, dlatego z przyjemnością prowadzi szkolenia, gdzie na pierwszym miejscu stawia praktykę.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

KPI na różnych etapach ścieżki zakupowej klienta, z uwzględnieniem modelu SEE-THINK-DO-CARE

Kiedyś to było – kiedyś wszystko było prostsze, lepsze, mniej skomplikowane. To zdanie, które wcześniej słyszeliście pewnie wiele razy od swoich babć i dziadków, ma zastosowanie także w marketingu. Kiedyś (10–15 lat temu) wszystko było łatwiejsze – użytkownik korzystał z jednego urządzenia, nie mieliśmy internetu w zegarkach, ciasteczka nie były usuwane w przeglądarkach, a użytkownicy nie przeglądali kilkudziesięciu stron przed dokonaniem fi nalnego wyboru. Jako marketerzy musimy radzić sobie z tymi problemami. Musimy szukać sposobów na ocenę poszczególnych działań i przypisywać im właściwe wartości. Jak oceniać ruch na różnych etapach procesu zakupowego? Czy model atrybucji data-driven rozwiąże wszystkie nasze problemy? Jak nie pogubić?się w mnogości danych i potencjalnych KPI, które możemy mierzyć w narzędziach analitycznych. Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania, korzystając ze znanego, lubianego i często wykorzystywanego modelu See-Think-Do-Care.

Czytaj więcej

Automatyzować czy nie automatyzować? Jak przyspieszyć wdrożenia, migracje i raportowanie w GA4?

Już niedługo – 1 lipca 2023 r. – czeka nas rewolucja: ostateczne przejście z Google Analytics Universal do czwartej wersji narzędzia – GA4. Zmiana dotknie wszystkich użytkowników GA. Spora część z nich, już od kilku miesięcy zastanawia się pewnie, czy i jak przenieść wdrożenie, które działa aktualnie, do nowej wersji narzędzia. Jak przyspieszyć tę pracę?

Czytaj więcej