Autor: Mike Korba

Chief Commercial Offi cer w User.com
Od ponad 5 lat wdraża technologie marketing automation dla klientów User. com (wcześniej UserEngage) na całym świecie. W branży marketingowej pracuje od ponad 17 lat. Zna perspektywę pracy w agencji reklamowej (7 lat jako szef działu digital) oraz specyfi kę pracy w dziale marketingu (specjalistą ds. marketingu był już wtedy, gdy głównym medium społecznościowym w Polsce była Nasza Klasa, a reklama w internecie ograniczała się do banerów wielkości 750 × 100 pikseli). Przedsiębiorca internetowy, rozumie, co to znaczy „robić marketing przy ograniczonych zasobach”. Sam nie przepada za tym określeniem, ale gdy ktoś szuka „growth hackera” na Facebooku, to właśnie on często jest oznaczany w komentarzach.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak wykorzystać AI w automatyzacji marketingu?

LLM, Foundation Model, machine learning, ANNs (artificial neural networks) czy generatywne AI – te określenia i wiele innych związanych ze sztuczną inteligencją pojawiają się coraz częściej w przestrzeni publicznej czy też zawodowej. Słysząc je, bezwiednie na myśl przychodzą nam takie filmy, jak Matrix, Terminator” czy Odyseja kosmiczna. W końcu sztuczna inteligencja (AI), zanim zawładnęła naszą marketingową rzeczywistością w 2022 czy w 2023 r., to najpierw podbiła naszą kulturę.

Czytaj więcej

Marketing automation w praktyce – jak budować i testować scenariusze automatyzacji?

Marketing automation – wspaniałe narzędzie, dzięki któremu wszystkie Twoje trudności i wyzwania biznesowe znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Twój zespół marketingu zostanie w jednej chwili odciążony, leady (oczywiście tylko te idealnie dopasowane do Twojej buyer persony) będą generowane w ilościach hurtowych, a jedynym Twoim zmartwieniem będzie podjęcie decyzji, na co wydać stale rosnący zwrot z inwestycji.

Czytaj więcej

Personalizacja e-marketingu od A do Z

Wizyta w sklepie i wybór koszuli lub marynarki od zawsze były dla mnie nie lada wyzwaniem. Za każdym razem odczuwam zarówno psychiczny, jak i fizyczny dyskomfort związany z przymierzaniem i dobieraniem, a także z czynnościami towarzyszącymi zakupom, jak np. dojazd do centrum handlowego, wędrówka między butikami czy manewry przy wyjeździe z parkingu.

Czytaj więcej