Autor: Adrian Gamoń

Strateg i konsultant ds. brandingu i social media, mówca i trener, pasjonat storytellingu, producent video. Wierzy w moc słów i znaczenie narracji, dlatego pomaga firmowo, instytucjom i osobom lepiej się porozumiewać oraz realnie wpływać na ich otoczenie.  Podczas 9 letniej przygody z social media i content marketingiem zdążył wybudować agencje Social Frame, w której portfolio znajdują się takie marki jak: Skanska, Region Małopolska, Miasto Kraków, RMF MAXXX, ZNAK, BOŚ Bank, Bytom, Nakielny, sieć hoteli ibis, Jest również twórcą, opiekunem merytorycznym i szkoleniowcem na dwóch unikatowych kierunkach studiów podyplomowych na AGH w Krakowie „Social Media & Content Marketing” i „Marketing miejsc i kreowanie marek lokalnych”. 

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jakość czy ilość? Jak odkodować algorytm LinkedIna i generować większe zasięgi

LinkedIn, globalna platforma skupiająca profesjonalistów z różnorodnych branż, przypomina ogromne targi czy imprezę biznesową – to tutaj się sprzedaje, kupuje, zatrudnia, szuka pracy i nawiązuje partnerstwa. By jednak w pełni wykorzystać te możliwości, musisz zrozumieć mechanizmy kształtujące widoczność publikowanych treści – czyli algorytm LinkedIna.

Czytaj więcej

Linkedin update - trendy i zmiany

Mówi się, że jedyną stałą jest zmiana. Nieraz bywa ewolucyjna, a czasem – rewolucyjna. Nie inaczej jest z LinkedIn i jego społecznością, dlatego wziąłem na warsztat trendy i zmiany, które moim zdaniem poważnie wpływają na polski krajobraz tej platformy w 2022 r. To nie tylko suche obserwacje – można potraktować je jako wskazówki dla wszystkich osób i firm, które zamierzają kontynuować lub rozwijać swoją obecność na platformie Linkedin

Czytaj więcej

Firma na LinkedInie – siedem zasad tworzenia dobrej strony firmowej

W warunkach zachodzącej „przyspieszonej digitalizacji” LinkedIn zyskuje jeszcze więcej. Firmy coraz mocniej interesują się rozpoczęciem działań na tej platformie i wykorzystaniem jej w różnych celach biznesowych, a szczególnie w dotarciu do klientów oraz sprzedaży.

Czytaj więcej

Human storytelling experience. Jak budować spójną markę w mediach cyfrowych, korzystając z tego, co wypracował storytelling i customer experience?

W tym artykule zaprezentuję Ci swoje – jak uważam, dość nowatorskie – spojrzenie na proces budowania marki i zarządzania nią. Przedstawiam w nim wizję, jak można budować markę dzięki połączeniu perspektywy narracyjnej oraz osiągnięć współczesnego customer experience. Jestem przekonany, że dzięki temu podejściu jeszcze lepiej zrozumiesz, czym jest marka, jak doświadczamy jej komunikacji i co jest kluczowe w zarządzaniu nią w dobie mediów cyfrowych. Dzięki temu będziesz budować lepsze doświadczenia swoich marek – takie, które sprawią, że ich odbiorcy zapragną uczynić je częścią swojej autonarracji i opowiedzieć o niej innym.

Czytaj więcej

Social media B2B na LinkedIn – cz. 1. Personal marketing

W kwietniu 2017 r. LinkedIn przekroczył 500 mln zarejestrowanych użytkowników. To największa na świecie platforma społecznościowa dedykowana kontaktom profesjonalnym. Portal nieustannie się rozwija, zmiany zdynamizowało przejęcie go w czerwcu 2016 r. przez Microsoft.

Czytaj więcej

Jak dotrzeć tam, gdzie nikt nie dotarł? Sztuka wyszukiwania osób i informacji na LinkedIn

W tym artykule chciałbym przekazać Ci swoją wiedzę dotyczącą często niedocenianej, ale moim zdaniem kluczowej umiejętności w pracy na LinkedIn – wyszukiwania. Niezależnie od tego, czy budujesz markę osobistą, wizerunek firmy, sprzedaż, czy szukasz pracownika – sprawne posługiwanie się wyszukiwarką jest konieczne. Powiedziałbym wręcz niezbędne, tak jak umiejętność nawiązywania i podtrzymywania relacji z innymi użytkownikami tej platformy. Jeśli nie znajdziesz odpowiedniej osoby lub informacji, to Twoje umiejętności komunikacyjne na niewiele się przydadzą.

Czytaj więcej

Budowa i zarządzanie stroną firmową na LinkedIn od A do Z

LinkedIn wraca do łask na świecie i w Polsce – na tle niebieskiego konkurenta wciąż oferuje spore zasięgi organiczne i bardziej wartościowe treści. Właśnie z tych powodów w ostatnich miesiącach znacznie wzrosła (i dalej rośnie) liczba użytkowników oraz zaangażowanie w komunikację. Obecnie w Polsce jest 2,7 mln profili osobowych (na świecie 570 mln) oraz 21 mln stron firmowych. W internecie znajdziemy coraz więcej informacji na temat budowy profili osobowych na LinkedIn i porad, jak budować silną markę osobistą. To dobra tendencja. Aktywność profili osobowych na LinkedIn jest kluczowa, ale najlepiej, gdy wraz z aktywnością osób związanych z firmą idzie w parze aktywność firmowych stron. W tym artykule skupiam się na mniej opisywanej, ale również ważnej sferze LinkedIn – prowadzeniu firmowej strony.

Czytaj więcej