Specyfika planowania kampanii reklamowych na urządzeniach mobilnych z uwzględnieniem niestandardowych formatów

Temat numeru

Tym, co w szczególności wyróżnia kanał mobile, jest możliwość wykorzystania danych o użytkowniku. Jakie dane są dostępne dla media plannerów? Jak je wykorzystać na etapie planowania kampanii reklamowej? Jakie formaty reklamowe wybrać? Oto kilka przykładów kampanii reklamowych, w których z sukcesem połączono pomysł, kreację i możliwości „big data”.

Dane o użytkownikach (i urządzeniach) mobilnych otwierają przed media plannerami wiele możliwości. Służą lepszemu zrozumieniu konsumentów, zapewniając niezwykle intymny wgląd w ich potrzeby, zainteresowania oraz nawyki zakupowe. To oczywiście przekłada się na realizację spersonalizowanych kampanii reklamowych. Dzięki danym geolokalizacyjnym, behawioralnym i demograficznym możemy nie tylko dotrzeć z przekazem reklamowym do konkretnego odbiorcy, ale i uczynić ten kontakt unikalnym i osobistym. 
To tyle z teorii. Sprawdźmy, jak w praktyce przełożyć cele klienta na skuteczne działania reklamowe w mobile’u. 

POLECAMY

Czy wiesz, że?

Coraz więcej użytkowników korzysta z internetu wyłącznie z poziomu urządzeń mobilnych. Do grupy „mobile only” należy już ponad 5 mln osób. 


Wybieramy format

Wybór formatu zależy od celu kampanii. W tym przypadku kluczowe jest rozróżnienie kampanii efektywnościowych (nastawionych na wygenerowanie jak najlepszego ruchu na stronie klienta, który następnie przełoży się na sprzedaż/leady) od kampanii wizerunkowych. W kampaniach efektywnościowych wykorzystywane są mniejsze formaty statyczne. Z kolei w kampaniach wizerunkowych pojawia się szerokie spektrum kreacji rich mediowych, w formacie full page, half page czy understitial (reklama pojawia się podczas przewijania i jest zintegrowana z treścią). Im bardziej angażująca (wykorzystująca różne funkcjonalności) jest kreacja, tym użytkownicy chętniej wchodzą w interakcję, co wprost przekłada się na CTR, czyli przejście na landing page klienta....

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy