Podnoszenie ruchu z posiadanych treści i pomysły na recykling content marketingu

SEM/SEO Otwarty dostęp

Content marketing w ciągu kilku lat podbił serca marketerów na tyle, że przepalają w popularnych platformach grube budżety na artykuły sponsorowane. Od zawsze content był częścią SEO, w której cały artykuł był niekiedy wyłącznie pretekstem do pozyskania linków. Od teraz to sposób na pokazanie produktów i usług szerszej publiczności. Jeśli chcesz zrobić go lepiej, zapoznaj się z pojęciem recyklingu treści i przestań marnować środki na to, co możesz mieć znacznie taniej.

Google sugeruje, aby dobrze opisywać artykuły i korzystając z mikroformatów wskazywać datę napisania konkretnego wpisu. A co by było, gdybyśmy nie posłuchali Google? Okazuje się, że wpisy, które nie straciły na aktualności, tracą CTR ze względu na użytkowników omijających je z powodu starej daty publikacji w wynikach wyszukiwania. Kompletne usunięcie daty daje często niespodziewane wyniki. To nie jest metoda, która działa zawsze i nie jest optymalna – lepiej skupić się na aktualizacji treści i starą datę zamienić nową. I na tej metodzie się skupmy.

POLECAMY

Rys. 1. Wordstream aktualizuje nawet materiały dedykowane konkretnemu przedziałowi czasu, a to, że materiał powstał ponad dwa lata temu, zdradzają wyłącznie komentarze

Jak zacząć proces recyklingu treści?

Podczas analizy starych wpisów mamy kilka metod przeszukiwania własnej bazy danych.
Możemy zacząć od danych z Google Search Console, które pokażą nam podstrony już wysoko notowane przez Google. Tu odświeżenie treści, dodanie akapitu i zmiana daty pozwalają na osiągnięcie rewelacyjnych wyników bardzo niskim nakładem pracy. 
Generalnie technika opiera się na tym, że dużo łatwiej...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy