Piksel konwersji Facebooka – kluczowy element do generowania udanych kampanii reklamowych

Media społecznościowe

Planujesz uruchomić pierwszą kampanię reklamową na Facebooku? A może masz już ich za sobą kilka i wciąż główkujesz nad tym, jak zrobić to lepiej?

Zanim wykonasz kolejny krok, poznaj piksel konwersji Facebooka i niezwykłe możliwości, jakie oferuje w celu przygotowania skutecznych kampanii reklamowych.

POLECAMY

Dlaczego piksel Facebooka jest niezbędny w biznesie?

Czy wiesz, że ponad 90% odwiedzających Twoją witrynę porzuca ją, niczego nie kupując? Mało tego, zazwyczaj już nigdy nie wracają! Powód jest prosty: jedno spotkanie z reklamą w internecie to zazwyczaj za mało, aby doprowadzić do zakupu. 
A co by było, gdybyśmy mieli możliwość powrotu z kolejnymi reklamami do osób, które opuściły stronę tak często, jak tylko chcemy? Z kolejnymi informacjami o naszym produkcie czy usłudze? Z kolejnym argumentem, dlaczego warto nam zaufać? 
Z pomocą przychodzi piksel Facebooka, który umożliwia oznaczenie takiej osoby i stworzenie ścieżki reklam powrotnych. 
Co więcej, możemy monitorować, jakie działania podejmują użytkownicy odwiedzający witrynę, od wejścia na nią, po dokonanie zakupu czy pozostawienie kontaktu.
Dzięki temu można realizować kampanie reklamowe z większą skutecznością.

Czym jest piksel Facebooka?

Piksel Facebooka to unikalny fragment kodu powiązany z Twoim kontem reklamowym na Facebooku.
W praktyce piksel jest dla konta reklamowego jak okno w zamkniętym pomieszczeniu. To znaczy, że nie musisz znajdować się na ulicy, którą widać z okna, aby obserwować i analizować to, co tam się 
dzieje. Tak właśnie jest z pikselem i kontem reklamowym. Za sprawą piksela nasze konto reklamowe widzi to, co dzieje się na naszej stronie www, zapisuje te dane, a następnie umożliwia ich analizę.
Dodatkowo informacje te możemy wykorzystać przy projektowaniu kampanii reklamowych, aby jeszcze bardziej przekonać potencjalnych klientów do zakupu. 
 

Jak sprawdzić, czy piksel jest zainstalowany? 
Odpowiednim narzędziem do tego, by szybko sprawdzić, czy piks...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy