Jak pisać w serwisach społecznościowych?

Temat numeru

Wiem, że nie masz czasu czytać. Tym bardziej nie robisz tego w internecie. Czasu nie ma również Twój odbiorca, dlatego lepiej pisz mniej, a lepiej, i stosuj tylko te rodzaje treści, które naprawdę działają.

Nie jest wielkim odkryciem powiedzieć, że w internecie nie czytamy tekstów. Również w serwisach społecznościowych zdecydowanie większym zainteresowaniem darzymy naszych znajomych niż marki, które chcą z nami rozmawiać. 
Największą błąd osoby odpowiedzialnej za treści w serwisach społecznościowych to dobieranie treści przez pryzmat kanału komunikacji, który wybraliśmy. Jeżeli nie mamy pomysłu na treści i dialog ze społecznością, to co piątek kończymy z postem o zbliżającym się weekendzie, a w każdy poniedziałek przypominamy o wypiciu kawy. Nuda!  
Zobacz, co działa w poszczególnych serwisach społecznościowych i popraw swoją komunikację. 

POLECAMY

Twitter

Liczba znaków

Choć jeden tweet to 140 znaków, to okazuje się, że największym powodzeniem cieszą się tweety, które mają maksymalnie 120 znaków. Są one najlepiej przyswajane i najczęściej retweetowane przez użytkowników.

Hashtagi

Twitter to kolebka #hashtagów, czyli słów kluczowych, po których możemy selekcjonować informacje. Ale również z hashtagami nie warto przesadzać. Tweety cieszące się największą popularnością mają nie więcej niż dwa #hashtagi.

Poprawność językowa

Jeśli wydaje Ci się, że interpunkcja na Twitterze nie ma znaczenia, to grubo się mylisz! Podobnie jak ze znakami i hashtagami tak i tutaj mamy potwierdzenie w badaniach. Staranne tweety, w których autorzy zadbali o interpunkcję, bo o błędach ortograficznych nawet nie wspominam, są bardziej poczytne...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy