Jak maksymalizować efekt ROPO, czyli Instagram dla e-commerce

Case study

Jak zaplanować i zakupić media „efektywnie”, a nie „efektownie”? Istnieje znacząca różnica między działaniami performance’owymi a wizerunkowymi. Media „efektywne” w pojęciu performance marketingu to takie, które za „odpowiednio niską cenę jednostkową” pozwolą zrealizować cele zarówno wizerunkowe, jak i sprzedażowe – dotrą do odpowiedniej grupy docelowej, poinformują o obecności produktu bądź usługi, zachęcą do wykonania ustalonej w serwisie akcji. Media „efektywne” to również takie, które pozwolą na to, by środki przeznaczone na reklamę zwróciły się w zakładanym czasie.

Jak w dobie rozwoju Instagrama oraz w kontekście wzrostu znaczenia urządzeń mobilnych i sporego zasięgu reklamowego prowadzić skuteczne działania sprzedażowe na Instagramie? Jak sprzedawać produkty offline i wykorzystać klasyczne działanie ROPO (Research Online, Purchase Offline)?

POLECAMY

Tubądzin Management Group Sp. z o.o. – case study

Celem kampanii reklamowej było wprowadzenie marki Tubądzin, jednego z największych producentów płytek ceramicznych w Polsce, w świat digital marketingu z wykorzystaniem jak największej liczby efektywnych kanałów promocji. Do najważniejszych celów należało zwiększenie ruchu w witrynie, a także wzrost świadomości marki (mierzonej m.in. przez wzrost ruchu bezpośrednio na serwis). Dodatkowo dążyliśmy do wygenerowania jak największej liczby makro- oraz mikrokonwersji w serwisie, takich jak pobrania katalogów, kontakt e-mailowy, zainteresowanie użytkowników ofertą, przejścia na poszczególne podstrony).

Strategia opierała się m.in. na modelowaniu ścieżki użytkownika wg metodologii They.pl – Digital Customer Buying Journey, w której istotne okazują się punkty styku z użytkownikiem na każdym możliwym etapie świadomości z...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy