Influencer marketing 2023 – najskuteczniejsze formy współpracy z twórcami internetowych treści

Temat numeru

Influencer marketing ciągle ewoluuje, a firmy coraz chętniej wykorzystują go w swoich strategiach marketingowych. Według podsumowania grupy LTTM w 2022 r. w branży rządziła multiplatformowość, profesjonalizacja krótkich form wideo i wzrost zarobków twórców internetowych.

Marki stawiały głównie na działania crossplatformowe i realizowały kampanie na kilku platformach jednocześnie, a koszt jednego pakietu świadczeń z influencerem wyniósł średnio 18 592 zł. 

POLECAMY

Mimo dynamicznie zmieniającej się sytuacji gospodarczej, rynek influencer marketingu ciągle rośnie i coraz więcej marek z różnych branż decyduje się na taką formę promocji. Najczęściej firmy wybierają standardowe lokowanie produktu, ale nie jest to nie jedyny sposób na tworzenie kampanii we współpracy z twórcą. 

W roku 2023 warto przyjrzeć się bliżej i przetestować kilka innych form współpracy, które mogą wygenerować nie tylko zasięgi, ale również sprzedaż. 

Produkty influencerów

Sygnowanie produktów znanymi twarzami nie jest niczym nowym. Od dawna na półkach sklepowych pojawiały się produkty, które miały zwrócić uwagę klientów wizerunkiem popularnej gwiazdy czy influencera na opakowaniu. 

Ostatnio jednak w branży influencer marketingu zaczęły się pojawiać produkty, które nie tylko są sygnowane wizerunkiem, ale również są tworzone we współpracy z influencerem. Przy takiej współpracy twórca ma realny wpływ na końcowy produkt, który pojawia się na rynku. Może decydować o kolorystyce, smaku czy formie towaru, które chciały stworzyć...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy