Checklista e-commerce – co sprawdzać i weryfikować, by zwiększać sprzedaż? 56 niezbędnych elementów i funkcji sklepu internetowego w 2018 r.

E-commerce

Pewnie co jakiś czas spotykasz się z różnymi trendami w projektowaniu stron internetowych. Dotyczy to również e-sklepów. Jak to bywa z trendami – przychodzą i odchodzą. Pozostawmy modę na boku i skupmy się na tym, jak stworzyć stronę sklepu internetowego, która przede wszystkim świetnie sprzedaje. Bez względu na trendy! Każdy sklep musi zawierać podstawowy zestaw części, dzięki którym jego droga do zwiększania sprzedaży będzie naprawdę skuteczna. W artykule znajdziesz checklistę ponad 60 elementów i funkcji, które powinny znaleźć się w każdym sklepie internetowym.

Jak używać listy?

Zweryfikuj, które elementy z listy znajdują się w Twoim e-sklepie. Niektóre z nich pewnie dobrze znasz i możesz uśmiechnąć się na ich widok. Część to dodatkowe moduły, które mogą wpłynąć na wzrost sprzedaży. Jeśli w Twoim sklepie jeszcze ich nie ma, niech to będzie dla Ciebie inspiracja do ich przetestowania. Wszystko po to, żeby zmierzać do jednego celu – zwiększania sprzedaży. Ta lista jest przygotowana dla wszystkich właścicieli e-sklepów, marketerów i osób zainteresowanych e-commerce.

POLECAMY

I. Elementy, które muszą znajdować się w nagłówku (Header)


1. Logo firmy – wyróżniające się logo wpływa na zaufanie osoby, która trafia na stronę sklepu. Najczęściej umieszcza się je w lewym górnym rogu lub na środku w nagłówku.

2. Kategorie produktów – nie ma nic gorszego w przypadku sklepu internetowego od sytuacji, kiedy klient nie może znaleźć tego, czego szuka. Kategorie produktów muszą być przemyślane i uporządkowane, po to, żeby każdy poruszał się po stronie swobodnie.

3. Logowanie do sklepu – funkcja ułatwiająca zakupy klientom, kt...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy