10 marketera

10 marketera

OBLICZE ZAWODOWE

Kampania online, która zrobiła na mnie największe wrażenie, to…

Siłą rzeczy najbardziej staram się śledzić kampanie firm internetowych. Podziwiam w tym zakresie komunikację marek WeTransfer oraz InVision, które co jakiś czas wypuszczają doskonałe produkcje dokumentalne dostępne na YouTube.

POLECAMY

Najskuteczniejsze kanały marketingu online to… 

Media własne, przede wszystkim content. Krótkofalowo nie daje tak dobrego efektu jak np. kampanie płatne, jednak wsparty strategią po czasie może stać się osią wszystkich działań marketingowych w sieci. Dodatkowym atutem marketingu opartego na contencie jest to, że jego siła rośnie w czasie, podczas gdy działania płatne przynoszą efekty tylko wtedy, gdy są na nie budżety. 

Ulubiony miernik sukcesu online to… 

Niezmiennie: konwersja z działań marketingowych na leady, które wyraziły swoje zainteresowanie produktem/usługą.

Projekt lub kampania, z których jestem szczególnie dumna, to… 

Prowly Magazine, czyli nasz serwis edukacyjny o public relations, który jest pierwszym punktem styku z naszą marką w ramach działań contentowych. Dziś niemal połowa nowego ruchu na samej stronie produktowej Prowly.com to ruch organiczny, więc nasz content z jednej strony działa, a z drugiej udaje nam się utrzymywać jego wysoką jakość. Za to ceni nas społeczność PR-owa nie tylko w Polsce.

Przyszłość e-marketingu to… 

Marketing kocha dane, a ilość dostępnych danych zwiększa się z roku na rok. Nasuwa się pytanie: jak dobrze marketerzy potrafią z nich korzystać? Z tym wciąż różnie bywa – często inwestycja w narzędzia dostarczające dane nie idzie w parze z umiejętnościami ich analizy i użycia. Coraz ważniejsze staną się więc unikalne kompetencje. Nie chodzi tu oczywiście o samo prezentowanie surowych danych, ale o umiejętność „wyłapania” tych najważniejszych, mogących mieć wpływ na ważne decyzje biznesowe.


OBLICZE PRYWATNE

Jak zaczęłam karierę w e-marketingu/PR? 

Moja przygoda z PR-em zaczęła się na studiach, na stażu w fundacji odpowiedzialnej za jeden z warszawskich festiwali filmowych. Trafiłam w to miejsce bardziej z zamiłowania do filmu niż komunikacji, ale przydzielono mi zadania związane z prowadzeniem biura prasowego festiwalu. Potem pracowałam w agencji PR-owej, tworzyłam wewnętrzny dział PR, a następnie przez kilka lat prowadziłam własną agencję. Dziś z PR-em w praktyce mam tyle do czynienia, że o...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy