Autor: Jacek Józwiak

head of marketing platforms w Salestube

Nadzoruje pracę działu, który pozyskuje i obsługuje klientów w ramach technologii Google Marketing Platform na całym rynku CEE. Jego misją jest digital consulting na najwyższym poziomie. Z branżą internetową jest związany od 2009 r. Zanim związał się Salestube, pracował w Revescore, DoubleClick (Google), gdzie obsługiwał klientów DoubleClick w Polsce i na innych rynkach w regionie CEE. Wcześniej pracował m.in. w Goldbach Audience/Stroer Digital Media, gdzie przez kilka lat był odpowiedzialny za adaptację i wdrażanie nowych produktów reklamowych. Od ponad trzech lat prowadzi również szkolenia i warsztaty z Display & Video 360 – 
jest certyfikowanym trenerem Google Display & Video 360.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak planować kampanie zasięgowe w modelu programatycznym na 2023 r.?

Napisać czy powiedzieć w 2022 r., że programmatic jest ważnym elementem każdego mediaplanu w budżetach reklamy digital w Polsce, to absolutna oczywistość – stało się to już lata temu. Różnorodność platform do zakupu powierzchni w modelu programmatycznym pozwoli na zaplanowanie niemal każdego rodzaju kampanii. Na co warto zwrócić uwagę, planując idealną kampanię zasięgową w programmaticu?

Czytaj więcej

Martech – jak zwiększyć efektywność swoich kampanii?

Cały świat reklamy internetowej w ostatnich latach przeszedł coś na pograniczu ewolucji i rewolucji. Motorem zmian był rozwój technologii, która wraz z marketingiem tworzy martech – coś dużo więcej niż modny buzzword. To w dużej mierze na martechu opierają się działania liderów rynkowych. To on odpowiada za automatyzację procesów reklamowych i optymalizację ludzkich działań. To martech bierze pod uwagę każde narzędzie i wszystkie dane o użytkownikach, a następnie wykorzystuje je w miksie kampanii, kreacji, analizy danych i mediów. Jak połączyć te wszystkie kropki, żeby osiągnąć najlepszy rezultat?

Czytaj więcej

10 nieoczywistych ustawień kampanii programmatic na przykładzie platformy Google Display & Video 360

Kilka lat temu, kiedy programmatic niemal nie pojawiał się w mediaplanach, a jego udział w wydatkach mediowych był mniejszy od błędu statystycznego, wielu marketerom kojarzył się negatywnie. Wokół tego systemu reklamowego pojawiło się sporo szkodliwych mitów, jednak z czasem stał się on najszybciej rozwijającym się rozwiązaniem na rynku. Postanowiliśmy przybliżyć ci kilka mniej oczywistych możliwości platformy Demand Side Platform – Display & Video 360 od Google.

Czytaj więcej

Google Marketing Platform – jak działa i co wnosi do biznesu?

Jednym z głównych wyzwań, z jakimi mierzą się marketerzy na rynku online, jest rozwiązanie problemu utraty danych między różnymi narzędziami, z których korzystają w celu prowadzenia swoich działań. Szacuje się, że używają oni średnio pięciu różnych narzędzi do przeprowadzenia pojedynczej kampanii, co powoduje utratę danych w wysokości około 15% pomiędzy każdym narzędziem1. Wśród osób odpowiedzialnych za wdrożenie działań reklamowych w sieci pojawia się tutaj zawsze pytanie o to, jakiej technologii użyć? Jednej czy może wielu? Jeśli jednej, to na którą postawić? Google odpowiedział na potrzeby rynku poprzez stworzenie Google Marketing Platform (GMP) – zespołu narzędzi, które pozwalają scentralizować cały marketing online w jednym miejscu.

Czytaj więcej