Szlak w reklamę trafia

Szlak z drogowskazami

Światy technologii i marketingu mocno się przenikają. Decyzje Mety, Muska, Alphabetu czy Netflixa mają dla reklamy i marketingu niebagatelne znaczenie. Chcąc śledzić trendy w reklamie, trzeba nie tylko obserwować Dolinę Krzemową, ale i na własnym podwórku sprawdzać, co kryje się w legislacjach UE czy decyzjach UOKiK. Nawet sugestie zmian i decyzji pozwalają wyrobić sobie pogląd, czy u nas jest jeszcze wszystko OK.

Ocena: 5/5

POLECAMY

Komisja Europejska opublikowała przepisy o gospodarce obiegu zamkniętego. Znajduje się w nich zakaz greenwashingu, celowego postarzania produktów, a także przepisy wymierzone w branżę fast fashion i wzmacniające pozycję konsumentów. Ci ostatni powinni wiedzieć, jaka jest trwałość produktu i możliwości jego naprawy. Ponadto przepisy mają ich chronić przed wprowadzaniem w błąd w sprawie ekologiczności produktów i usług. Jeszcze długa droga do uchwalenia ustaw, ale już warto przygotować się na to, że UE zamierza naruszyć nierównowagę między klientem a firmą. 

Ocena: 3/5

Elon Musk tańczy wokół Twittera. Deklaruje, że chce przywrócić w nim wolność słowa, umożliwić edycję postów, wycofać go z giełdy, zapłacić za niego 44 mld dolarów. A tu pojawia się kwestia fałszywych kont – podobno nie więcej niż 5%, ale wystarczyło, by Musk wstrzymał transakcję. Końca tańca jeszcze nie widać, a komentatorzy zastanawiają się, czym jest wolność słowa dla Muska. 
 


Ocena: 2/5

Meta w maju otworzyła sklep stacjonarny w Kalifornii. Można tam przetestować i kupić sprzęt VR, m.in. okulary Ray-Ban. Wygląda bardziej na showroom, zwłaszcza z interaktywną ścianą prezentującą gadżety. Pracownicy Mety za to czują niepokój i irytację tak mocnym skupieniem na metaverse. Nie wiedzą, czego firma od nich oczekuje....

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy