Jak influencer może wpłynąć na pozycję Twojej strony w wyszukiwarce?

Influencer marketing

Influencerzy potrafią nakręcić sprzedaż. Co do tego nie ma wątpliwości. Influencer marketing pozostaje jednak obiektem kontrowersji. Jego skuteczność kwestionuje się między innymi z tego powodu, że influencerzy bywają nieprzewidywalni i mogą w jednej chwili się skompromitować – kompromitując również markę, którą reklamują. To jednak kwestia wizerunkowa. Algorytmy Google podchodzą do spraw inaczej. 

Tu większe znaczenie mają statystyki stron oraz stosowanie się do kilku prostych zasad. Dlatego influencerzy, nawet jeśli nie uważasz ich za w pełni godnych zaufania, mogą z powodzeniem wzmocnić SEO Twojej strony, w efekcie podbijając jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Przeczytaj, jak to działa.

POLECAMY


Link building przy pomocy influencera


Ważnym elementem budowania pozycji w wyszukiwarce jest pozyskiwanie linków, które prowadzą do witryny. Optymalizacja techniczna strony, tworzenie wartościowych treści – jasne, to też jest ważne, jednak backlinki nie służą tylko temu, by ktoś, kto zobaczy odnośnik, mógł sobie w niego kliknąć. Więcej – to kolejna z dużych sił, która decyduje o tym, ile osób zobaczy Twoją stronę w wyszukiwarce. Z punktu widzenia Google witryna, do której prowadzi dużo odnośników, jest bardziej wartościowa. Dlatego algorytm będzie pchał ją wyżej w wynikach wyszukiwania. W linkowaniu ważna jest po pierwsze liczba witryn, które poprzez odnośniki kierują do naszej strony, a po drugie, jakość tych witryn. Duży portal informacyjny, na który wchodzi milion osób miesięcznie, ma dla wyszukiwarki większą jakość – czy też wyższy wskaźnik zaufania – niż blog notujący kilkaset wejść miesięcznie. To wszystko sprawia, że ceny linków mogą znacz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy