Elon Musk nowym właścicielem Twittera

Temat tygodnia

28 października na swoim profilu na Twitterze Elon Musk poinformował o przejęciu platformy. „Ptak został uwolniony” odnosi się do zarzutów w związku z rzekomym ograniczaniem wolności słowa przez były zarząd.

W piątek 28 października platforma została finalnie wykupiona przez założyciela Tesli po sporach sądowych z poprzednimi właścicielami – jej cena wyniosła 44 miliardy dolarów. Celem zakupu od początku było przywrócenie Twitterowi większej swobody w umieszczaniu postów – w tym celu Musk postanowił wycofać zabezpieczenia, które wcześniej chroniły użytkowników przed dezinformacją odnośnie m.in. szczepionek, wojny na Ukrainie czy wyborów prezydenckich w USA. To nie jedyna zmiana, którą wprowadzi nowy właściciel Twittera. Miliarder planuje zwolnić dotychczas czołową część kadry Twittera. Amerykańskie media doniosły, że pierwszą decyzją było zwolnienie dyrektora generalnego Paraga Agrawal, dyrektora do spraw prawnych Vijaye Gadde’a, oraz dyrektora finansowego Neda Segala. Czołowi menadżerowie mieli podobno wprowadzić miliardera w błąd, podając sfałszowaną listę kont zarejestrowanych na portalu. Musk zapowiedział również, że zamierza uczynić Twittra wszechstronną i funkcjonalną aplikacją oraz zmienić algorytmy, aby w ten sposób ograniczyć reklamy.

POLECAMY

Twitter ma nowego właściciela

„Powodem, dla którego nabyłem Twittera, jest to, że dla przyszłości cywilizacji ważne jest posiadanie wspólnej cyfrowej przestrzeni, na której można dyskutować o szerokim zakresie przekonań w zdrowy sposób, bez uciekania się do przemocy” – poinformował Musk w swoim wpisie, jeszcze przed podaniem oficjalnej informacji o wykupieniu platformy. „Obecnie istnieje wielkie niebezpieczeństwo, iż media społecznościowe pod...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy