Content i SEO – jak w 2021 r. połączyć je w szczęśliwą parę?

SEM/SEO

Niemal każdy potrafi wziąć długopis lub uruchomić komputer i zanotować kilka zdań. Niewielu za to umie stworzyć dobry artykuł, który będzie także zoptymalizowany dla wyszukiwarek. A przecież wystarczy kilka wskazówek… i masa praktyki. Doświadczenie zdobędziesz podczas pracy. Na szczęście konkretne porady, gotowe do zastosowania od razu, znajdziesz w dalszej części artykułu. Zobacz przepis na content, który będzie wysoko niezależnie od zmian w Google!

Trafne słowa kluczowe

Od powstania wyszukiwarek ludzie przeglądają zasoby sieci, wykorzystując w tym celu frazy kluczowe. Mimo rozwoju mobilnego dostępu i rosnącej popularności wyszukiwania głosowego, Google nadal odpytywany jest za pomocą wyrazów. Dlatego słowa kluczowe to najczęściej pierwszy i najważniejszy element strategii SEO.
Bardzo ważna jest intencja, która chowa się za danymi frazami kluczowymi. Wybierając słowa, powinieneś uwzględnić zamiary i cele odbiorcy treści (rys. 1).
 

POLECAMY

Rys. 1. Intencje słów kluczowych


Dobrym przykładem są „buty” i „buty air force opinie”. W pierwszym przypadku intencja jest nieznana. Nie wiemy zatem, na którym etapie lejka znajduje się internauta. Może go interesować wszystko – od zakupu, przez poznanie historii obuwnictwa, aż do wybrania z szafy stylizacji na wyjście do kina. W drugim przykładzie intencja jest jasna, a szukający znajduje się na etapie rozważania.
 

Mini-słownik

Lejek sprzedażowy
Narzędzie, pokazujące kroki, jakie trzeba podjąć, aby stać się Twoim klientem. Typowy lejek składa się z następujących etapów: świadomość, zainteresowanie, rozważanie, zakup i lojalność. Marka powinna dostosować go do potrzeb swojej strategii sprzedażowo-marketingowej.

Link earning
...
Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy