Autor: Wiesław Teofilak

Social Media Manager w TapNice, grupa BoomBit
Strateg komunikacji online, w marketingu social mediów chętnie wykorzystujący styl oparty na kreatywnym copywritingu, MEM-ach i RTM-ach. Specjalista LinkedIn, skupiony na aspektach personal i employer brandingu. Uzależniony od wciągania jodu, bo Gdynia to jego miejsce na ziemi.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Przeproś się z influencer marketingiem w 2024 r.

W tym artykule opowiem Ci o dobrych praktykach w influencer marketingu, które sprawdziły się w 2023 r., i o nadchodzących trendach, które na pewno warto będzie uwzględnić w roku 2024. Influencer marketing może sprawić, że kampania odniesie sukces, ale też może to być ślepa uliczka, w którą nie chcesz kierować swojego lejka sprzedażowego, dlatego decyzję o wykorzystaniu tej strategii zawsze podejmuj, opierając się na szeregu praktyk i uwarunkowań charakterystycznych dla branży, w której się poruszasz.

Czytaj więcej

Jak współpracować z influencerami w świecie social mediów?

Spotkałem w życiu wielu influencerów. W zasadzie spotykam ich każdego dnia. Na Instagramie, YouTubie, LinkedIn i w innych zakamarkach internetu. Oczywiście łatwość, z jaką docierają do odbiorców, wcale nie musi być jednoznaczna z łatwym przekonaniem do konkretnych decyzji zakupowych. Aczkolwiek, przy odpowiednio poprowadzonej kampanii, może się okazać, że powierzenie im współodpowiedzialności za komunikację marki, będzie strzałem w dziesiątkę. A z tego artykułu dowiesz się, jak nie przestrzelić swoich oczekiwań.

Czytaj więcej

NFT, czyli JPG na sterydach

Rozpoczynając temat NFT, trudno pominąć wątek blockchain i bitcoin. To trochę tak jakbyśmy chcieli swojej babci wyjaśnić, czym jest zjawisko influencer marketingu, nie tłumacząc, czym jest internet i media społecznościowe. Zresztą gdybym miał z czymś porównać zjawiska, które omówię, to blockchain byłby internetem, bitcoin mediami społecznościowymi, a NFT influencerem. Prawda, że nie brzmi to już tak abstrakcyjnie, kiedy włożymy to w bliższe nam ramy pojęciowe?

Czytaj więcej

Viral, czyli święty graal marketingu online

Viral, czyli Święty Graal marketingu online. Marzenie wszystkich marek. Wiemy o nim tylko tyle, że nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dużych brandów, może dotyczyć każdego tematu i urzeczywistnić się na dowolnej platformie. Liczne, często wykluczające się przekazy, wskazują na jego cechy, ale wciąż więcej w tym temacie domysłów niż jednoznacznych odpowiedzi. Czas podsumować to, co ludzkość wie na jego temat i odkryć tajemnicę legendarnych komunikatów, które swoją popularność zyskały dzięki skądinąd przyziemnym aspektom.

Czytaj więcej