Autor: Tadeusz Żórawski

Lider biznesu i ekspert w dziedzinie komunikacji marketingowej, planowania mediów, zaawansowanych badań postaw konsumenckich i analiz reakcji konsumentów na nowe technologie. Od ponad 12 lat kieruje domami mediowymi (od września 2016 r. dyrektor zarządzający  PHD Poland, wcześniej od 2005 r. prezes zarządu Universal McCann w Polsce, gdzie pracował od 1994 r.). Współpracował w charakterze wykładowcy z instytucjami zajmującymi się szkoleniami kadry menedżerskiej, zarządczej i marketingowej, m.in. Questus (akredytowane centrum Chartered Institute of Marketing), ICAN (instytut założony przez wydawcę Harvard Business Review Poland), Szkoły Mistrzów Reklamy działającej przy Akademii Leona Koźmińskiego, firmą House of Skills i innymi. Autor tekstów o tematyce marketingowej publikowanych w pismach branży marketingowej (m.in. „Marketing w Praktyce”, „Brief”).

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Consumer journey w e-commerce – w co inwestować, a z czego zrezygnować podczas planowania kanałów reklamowych?

Amazon staje się poważnym graczem już nie tylko na rynku e-commerce, ale również na globalnym rynku… reklamowym. Według informacji opublikowanych przez instytut Forrester Research, w roku podatkowym 2018 Amazon zanotował 10% wzrostu w dziedzinie własnej sprzedaży, 34% wzrostu w zakresie rozwoju marketplace dla firm zewnętrznych, 47% wzrostu sprzedaży usług AWS (Amazon Web Services) i aż 120% wzrostu przychodów z reklam.

Czytaj więcej

Growth hacking - Jak wzrastać w postępie geometrycznym

Określenie growth hacking pojawiło się na rynku wraz z modelem eksponencjalnego – czyli wykładniczego – wzrostu biznesu. Na wielu konferencjach pokazywane są przypadki Airbnb czy Ubera. Niekiedy te dwa określenia – growth hacking i wzrost wykładniczy – są używane zamiennie lub mylone ze sobą. Aby to uporządkować, można przyjąć, że growth hacking jest sposobem na wykorzystanie dystrybucji innego kanału czy firmy do uzyskania własnego wzrostu – właśnie w wykładniczym, geometrycznym postępie.

Czytaj więcej

Człowiek i technologia – trendy human2human

„Ludzie nienawidzą, gdy im się coś sprzedaje, ale jednocześnie uwielbiają kupować” – to powiedzenie bierze sobie do serca coraz więcej firm zajmujących się marketing automation. To narzędzia, które pozwalają na coraz bardziej zaawansowaną analitykę danych zbieranych na podstawie naszych zachowań zarówno online, jak i offline, ale ich pełne zastosowanie następuje wtedy, gdy rzeczywiście pomagają użytkownikom w zakupach i gdy konsumenci – użytkownicy końcowi – uważają je za przydatne. Rozwiązania tworzone z taką właśnie ideą trafiają na najbardziej podatny grunt na rynku.

Czytaj więcej

Reklama online w 2018 roku – na co postawić, jak zaplanować i co warto testować?

„Jeśli nie display, to co?” – takie pytanie postawił kiedyś agencji mediowej klient. Przebijało przez nie odczucie, że reklamy banerowe już nie działają tak dobrze jak kiedyś i trzeba robić w digitalu coś innego. Naturalnie, że tak – już od jakiegoś czasu display to tylko część kampanii online, znacznie rozwinęły się kampanie w social mediach, searchu, programmatic, kampanie mobilne. Wykorzystujemy influencerów, blogosferę i content marketing. I co dalej? Jak będzie się rozwijać marketing online?

Czytaj więcej