Autor: Sławomir Skowerski

Head of copywriting w GoldenSubmarine. Od zawsze słowny facet. Kilkanaście lat doświadczenia w pisaniu. Ponad sześć z nich spędzonych na pokładzie Złotej Łodzi. Lubi opowiadać bajki albo mówiąc bardziej branżowo – tworzyć storytelling marek i produktów. W agencji odpowiada za podnoszenie jakości copywritingu i kreację kampanii dla kluczowych klientów agencji – ING Banku Śląskiego, Volkswagen Group, Vienna Life, NIVEA czy Grupy Żywiec. Posiada certyfikat DIMAQ. Jest również arbitrem Komisji Etyki Reklamy.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Copywriting-19, czyli jak pisać w czasach pandemii?

Klik. Wchodzę na stronę www. Najpierw ciasteczka. Zaakceptować wszystkie czy tylko te niezbędne? Niech będą wszystkie. Klik. Teraz widget pytający, czy nie potrzebuję może pomocy od konsultanta. Nie potrzebuję, klik. Słyszę głosy. Gdzieś odpaliło się automatyczne wideo. Szybki scroll w dół. Jest! Klik i wyłączone. Odrzucam propozycję „subskrybcji newslettera”. Klik. Notyfikacje push też mnie nie kręcą. Klik. Nie, kochana strono www, nie mam ochoty podzielić się informacją, gdzie teraz jestem. Klik. Nie, nie mam ochoty ściągnąć wygodnej aplikacji, z którą łatwiej i przyjemniej będę Cię przeglądał. Klik. Nie, nie mam ochoty na Twoją ocenę, przecież dopiero na nią wszedłem! Klik. Uff… wszystko. Mogę zaczynać. Zaraz, a co ja właściwie miałem przeczytać?

Czytaj więcej

Branding w internecie – między słowem a obrazem. Jak tworzyć komunikaty chwytające za serce i… portfel klientów?

Chwytają za emocje, nęcą promocjami i kuszą portfele, albo krzyczą do nas wprost: „Kup mnie teraz!”. Reklamy… Codziennie widzimy ich setki, ba – nawet tysiące – i każda z nich ma dla nas wyjątkowy komunikat o wyjątkowym produkcie, który sprawi, że poczujemy się, a jakże, wyjątkowo.

Czytaj więcej

Jak movi(E)ć o swojej marce?

Podobno minuta wideo potrafi zastąpić 1,8 mln słów. Uwierzycie? Taką liczbę podał kiedyś amerykański badacz James McQuivey. A obliczył to tak: Standardowe wideo ma 30 klatek na sekundę. Minuta wideo = 60 × 30 klatek, czyli 1800 obrazów. A skoro jeden obraz jest wart tysiąca słów… tadaaam! Liczba końcowa wynosi właśnie 1,8 mln.

Czytaj więcej

Storytelling – tak to się mówi?

Czy wiesz, skąd tak naprawdę wziął się układ klawiatury w stylu QWERTY? To ustawienie przycisków jest przecież mocno niewygodne. Żeby napisać słowo „storytelling”, trzeba wędrować palcami w lewo i w prawo przez dobrą chwilę. Powód takiego rozwiązania ma swoje źródło w historii, która wydarzyła się w 1873 r. Wtedy to firma E.Remington & Sons zastosowała nowe ułożenie klawiatury w swoich maszynach do pisania.

Dlaczego? Na poprzednich klawiaturach z wygodniejszym układem liter maszynistki pisały tak sprawnie i szybko, że sprzęt nie wytrzymywał tempa i regularnie się psuł. Układ QWERTY, w którym palce muszą krążyć po całej klawiaturze, spowolnił pisanie, dzięki czemu rozety z czcionkami przestały się tak często zacinać. Choć dziś klawiatury smartfonów czy laptopów kompletnie nie przypominają maszyn do pisania, układ QWERTY nadal króluje.

Czytaj więcej

Sztuka copywritingu – jak skłonić do akcji online?

Najważniejszy jest ten pierwszy klik. Odpalacie aplikację, przygotowujecie najlepsze zdjęcia i dodajecie niebanalny opis. Potem określacie wiek, płeć i miejsce zamieszkania interesujących Was osób. I zaczynacie działać. Zaczepka, e-mail powitalny, sprytna gra słów, komplemencik albo drobny prezent. Swipe right, swipe left i czekacie na swoje matche. Mija godzina, dzień, tydzień. I nic. A nawet, jak ktoś Was polubi, to nie odpowiada na wiadomości. Tak wygląda właśnie… 

Czytaj więcej