Autor: Karolina Kałużyńska

PR Manager w Gameset (grupa LTTM)
Specjalistka komunikacji w sektorach gamingu, esportu i nowych technologii obecnie zarządzająca działaniami PR agencji Gameset. Wcześniej prowadziła projekty dla klientów z obszaru gamingu i technologii w agencji komunikacji Monday. W swoim portfolio ma działania dla takich marek jak m.in. Intel, Electronic Arts, Quantic Dream.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Osiem narzędzi użytecznych w gaming marketingu

Obecnie na świecie są prawie 3 miliardy graczy, do których marki z różnych branż mogą dotrzeć dzięki działaniom promocyjnym wykorzystującym fenomen gamingu. Mimo że gaming marketing jest stosunkowo młodym obszarem, to nie brakuje użytecznych narzędzi ułatwiających prowadzenie w nim działań marketingowych.

Czytaj więcej

Zagadnienia prawne w gaming marketingu

Gaming marketing to jeden z najważniejszych trendów w świecie marketingu. Co się kryje za tym sformułowaniem? Mówiąc wprost – są to wszystkie formy komunikacji marketingowej, które wykorzystują zjawisko gier do generowania świadomości marki, kreowania wizerunku lub napędzania sprzedaży. Grupą docelową są najczęściej gracze. Gaming marketing to komunikacja wykorzystująca gaming analogicznie do działań marketingowych w świecie sportu czy muzyki.

Czytaj więcej

Wejdź do gry – wykorzystaj streaming dla swojej marki

Streaming to jeden z kluczowych aspektów gamingu i e-sportu. Transmitowanie rozgrywki na żywo to nie tylko świetne narzędzie dla graczy czy organizatorów rozgrywek e-sportowych. To także kanały marketingowe o bardzo dużym potencjale. Streamy nie tylko skupiają uwagę na samej treści wideo, ale także służą do jednoczesnego angażowania się w rozmowy, dzielenia się treściami czy komentowania na żywo. Jak wykorzystać ten trend na potrzeby marketingu skierowanego do graczy i fanów gier?

Czytaj więcej

Twoi klienci też grają w gry – jak się z nimi skutecznie komunikować?

Gaming marketing to wszelkie działania marketingowe skierowane do grupy docelowej, jaką są gracze. Są one prowadzone nie tylko przez producentów gier, niezbędnego do grania sprzętu czy gamingowych gadżetów. Swoje miejsce w gamingu z powodzeniem mogą znaleźć także marki nieendemiczne – producenci napojów i przekąsek, telekomy, banki, firmy kosmetyczne i wiele innych.

Czytaj więcej