Szlak w reklamę trafia

Szlak z drogowskazami

Przełom lat 2023 i 2024 obfitował w ważne marketingowo wydarzenia. Branżowe organizacje podejmowały działania na rzecz lepszych praktyk, agencje badawcze przedstawiały prognozy na nadchodzący rok, a cała branża reklamowa mierzyła się z nowymi wyzwaniami. Konsekwencje tych działań będziemy odczuwać w nadchodzących miesiącach.

Ocena: 1/5
Zmiana w reklamowym pakiecie tematycznym Polsat Media pokazała wartość brand safety. Po dorzuceniu do niego TV Republika kilka marek zrezygnowało z reklamowania się w tej stacji ze względu na antyimigranckie wypowiedzi satyryka Jana Pietrzaka, posła Marka Jakubiaka i Marka Króla. Polsat Media zachował się jak rasowy telekom, utrudniając rezygnację z elementu pakietu. Pojawiły się zapowiedzi bojkotu firm, które nie chcą się reklamować w TV Republika, i tych, które nadal się w nich reklamują. Marki muszą dbać o kontekst, w którym się pojawiają – nie tylko w internecie, gdzie do brand safety są już stosowne narzędzia. Muszą pamiętać, że konsumenci zwracają na to uwagę. 

POLECAMY

Źródło: X/IKEA Polska

Ocena: 5/5
Nike i Tiger Woods zakończyli współpracę. Trwała 27 lat. To druga co do ważności współpraca marki po tej z Michaelem Jordanem. Dzięki niej golf zyskał na popularności i stał się sportem masowym. Duży budżet, właściwy ambasador i można zmieniać postrzeganie całych dyscyplin sportowych, wpływając na popkulturę, a nie tylko na sprzedaż butów.  

Źródło: Nike

Ocena: 5/5
Koalicja SAR, PSML, IAA Polska, IAB i POR podgrzała dyskusję na temat standardów przetargowych za pomocą spotu „Przetargowe bingo”. W krindżowej produkcji wystąpiła śmietanka branży reklamowej. Spot piętnuje złe praktyki zarówno po stronie marketerów...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy