Boss branding na LinkedIn

LinkedIn

Obecnie bycie dobrym liderem swojej organizacji nie ogranicza się już tylko do przestrzeni offline. Dynamiczny rozwój serwisów społecznościowych otworzył przed nimi nowy wymiar, w którym mogą wspomagać realizację celów biznesowych, rekrutacyjnych czy wizerunkowych firmy z poziomu własnej marki osobistej.

W efekcie boss branding zaczął mocno zyskiwać na znaczeniu, a platforma LinkedIn stała się dla wielu z nich naturalnym wyborem do rozwoju, ze względu na swój profesjonalny charakter i oferowane funkcjonalności. Statystyki mówią same za siebie – ok. 20% użytkowników polskiego LinkedIn to osoby decyzyjne. 

POLECAMY

 

Chcesz lepiej poznać ten temat? Zapraszamy na Konferencję Podatkowo-Biznesową "Jak znacznie zmniejszyć koszty prowadzenia biznesu w 2024 r. po zmianach przepisów podatkowych"!

Czym jest boss branding?

Próbując określić boss branding, często stawia się go na równi z personal brandingiem czy employer brandingiem, co z założenia wydaje się zasadne. Robiąc research w sieci, nie napotkamy wielu wzmianek czy książkowych definicji tego zagadnienia. Czym więc jest boss branding? Najprościej mówiąc, to budowanie marki osobistej szefa, lidera czy – jak kto woli – CEO. Patrząc trochę szerzej, dotyczy on także kadry C-level. Możemy więc mówić o szczególnym rodzaju personal brandingu, który poza bezpośrednim wpływem na prestiż własnej marki osobistej ma ogromne przełożenie na obraz firmy, którą reprezentuje w oczach klientów, partnerów biznesowych czy pracowników. 
Nie od dziś wiadomo, że boss jest tylko jeden – marka osobista i to ona zazwyczaj wiedzie prym w świadomości odbiorców. Ciężko wyobrazić sobie Teslę bez Elona M...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy