#TygodnikOM - 26 września 2017r.

Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

2017-09-26 15:01:17

1. Filtry w relacji na żywo na Instagramie? Teraz możesz być piękny także na transmisji LIVE 

Upiększające filtry są niezwykle popularne zarówno na Instagramie jak i Snapchacie. Od dziś możesz używać ich także w swoich transmisjach!

https://socialpress.pl/…/instagram-wprowadza-filtry-na-twa…/

2. Egzamin na Snapchacie?

Uczelnia Łazarskiego chciała uniknąć rozdźwięku między tematem przedmiotu – social media – a formą jego zaliczenia. Żeby nie przeprowadzać typowego testu pisemnego, poproszono studentów o wczucie się w rolę osoby prowadzącej konto uczelni na Snapchacie i stworzenie snapów na jej temat. Wszystko miało być przesłane do prowadzącego przedmiot, który miał na bieżąco oceniać twórczość podopiecznych. Marcin Żukowski - pomysłodawca projektu - uważa, że dzisiejsza szkoła nie jest całkowicie przystosowana do otaczającej rzeczywistości i postanawia to zmienić.

więcej na: http://www.proto.pl/…/studenci-polskiej-uczelni-zaliczyli-p…

3. Selfie na pogrzebie? Według Snapchata to znakomity pomysł!

Mimo, że pomysł robienia zdjęć w takiej sytuacji wydaje się absurdalny, twórcy popularnej aplikacji chcą, aby towarzyszyła nam ona w każdym momencie naszego życia - także w tak smutnym, a niekiedy wręcz traumatycznym dniu jak pogrzeb bliskiej osoby.

Pomysł został wykorzystany w Stanach Zjednoczonych, gdzie w maju tego roku, na pogrzebie 37-letniego Tarrence’a Buchana jego siostra zachęciła uczestników pogrzebu do zrobienia sobie selfie. Jakież było ich zaskoczenie, gdy zorientowali się, że z tej okazji, siostra zmarłego przygotowała specjalny, dedykowany mu filtr. Co ciekawe, bliscy zmarłego wcale nie byli tym faktem oburzeni, wręcz przeciwnie! Uznali to za znakomity pomysł. 
Stworzenie takiego filtra kosztuje od 30 do 60 dolarów.Funkcja póki co nie jest dostępna w Polsce.

Czy będzie? Tego nie wiadomo. Wydaje się jednak, że taki sposób upamiętnienia zmarłego, mógłby okazać się dla wielu niemoralny i zdecydowanie niesmaczny. A może macie inne zdanie i wcale nie widzicie w tym nic nieodpowiedniego?
https://socialpress.pl/…/filtry-na-snapchacie-przy-okazji-…/

4. Facebook zapewni większą przejrzystość reklam politycznych

Twórca jednego z najpopularniejszych kanałów social media na świecie zapowiedział 9 kroków, które mają zapewnić uczciwość wyborów i zagwarantować, że Facebook będzie siłą sprzyjającą demokracji. Zuckerberg zapowiedział m.in. aktywną współpracę z rządem USA w celu wyjaśnienia wpływu Rosjan na wybory. Kolejny krok to wewnętrzne śledztwo w samym Facebooku. Ma ono ujawnić, które grupy, organizacje i rządy państw z obszaru byłego Związku Radzieckiego kupowały reklamy polityczne na dużą skalę.

https://marketingprzykawie.pl/…/facebook-zapewni-wieksza-p…/

5. Już wkrótce w łatwiejszy sposób sprawdzisz, czy dana osoba obserwuje Cię na Instagramie

Twórcy portalu poinformowali, że już niedługo możemy spodziewać się nowej opcji, w ramach której na profilu danej osoby pojawi się informacja, czy jest ona naszym obserwatorem.

https://socialpress.pl/…/wkrotce-w-szybki-sposob-sprawdzis…/

6. Google będzie wypłacać rekompensaty, za boty generujące fałszywy ruch na stronach.

Google zapowiedział że będzie wypłacał rekompensaty reklamodawcom którzy tracą pieniądze z powodu generowania fałszywego ruchu reklamowego przez internetowe boty. Ofiary oszustw mogą liczyć na zwrot do 10 proc. swoich wydatków reklamowych.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/…/google-zwroci-reklamodawcom-…

7. Mark Zuckerberg sprzeda akcje za 13 milionów dolarów i przeznaczy je na cele charytatywne

Mark Zuckerberg zapowiedział, w ciągu nadchodzącego półtora roku sprzeda partię należących do niego akcji Facebooka za kwotę 13 miliardów dolarów. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne, co jest częścią szerokiego planu Zuckerberga i Priscilli Chan wydania prawie wszystkich pieniędzy z udziałów w Facebooku na dobroczynność.

Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/…/mark-zuckerberg-sprzeda-akcj…

8. Facebook testuje opcję bezpośredniego przejścia do 
WhatsApp'a

https://thenextweb.com/facebo…/2017/…/21/facebook-whatsapp/…

9. Ranking najlepszych blogerów!

Nie łatwo jest wybrać najlepszych blogerów. Można ich oceniać pod względem liczby wyświetleń, czy followersów ale z pewnością nie jest to jedyny wyznacznik. W zakresie tych zajmujących się SEO, ogromną wagę odgrywają też kwestie merytoryczne.

Przeczytajcie subiektywny ranking blogerów seo:

https://widoczni.com/…/11-czolowych-blogerow-seo-w-polsce-…/

10. Jak używać swoich followersów na LinkedIn do celów marketingowych?

Sprawdź kilka przydatnych tipów na: http://www.socialmediatoday.com/…/how-use-your-linkedin-fol…

11. Diesel w nowej kampanii reklamowej idzie pod prąd!

Marka postanowiła odejść od idealnych zdjęć perfekcyjnie pięknych ludzi. W reklamie, którą zaprezentowała w połowie września pokazuje nie do końca perfekcyjnych, ale zdecydowanie pewnych siebie ludzi. Diesel znany jest z niekonwencjonalnego podejścia do piękna, co po raz kolejny pokazała.

http://www.elle.pl/…/nowa-kampania-diesel-idz-z-wada-to-man…

12. Nowa kampania Radia Zet!

W ubiegłym tygodniu Radio Zet wypuściło ogólnopolską kampanię wizerunkową : "Chcę, żebyś mnie słuchał". W 11 największych miastach można zobaczyć billboardy z cytatami bezpośrednio nawiązującymi do spotu telewizyjnego. Kampania jest elementem strategii komunikacji rozwoju marki Radia Zet. Została przygotowana w nowej oprawie graficznej.

https://marketingprzykawie.pl/…/po-prostu-chce-zebys-mnie-…/

ZNAJDŹ NAS: