#TygodnikOM - 20 czerwca 2017r

Sprawdź zbór najważniejszych nowości ostatnich dni!

2017-07-06 15:42:48

Gratka dla blogerów - nowe opcje na instagram stories!

Już , dzięki instagram stories, możesz przekierować użytkowników do swojego bloga , sklepu internetowego czy kanału na You Tube. Wystarczy umieścić link do strony w relacji a fani jednym kliknięciem będą mogli przenieść się na wpisana przez Ciebie witrynę.

Zmiany prawne na Instagramie - co to oznacza dla influencerów i firm?

Już wkrótce zmienią się przepisy dotyczące oznaczania na Instagramie postów powstałych przy współpracy z markami. Influencer będzie zobowiązany do oznaczenia posta jako płatnej współpracy. Dzięki takim platformom jak indahash, coraz więcej osób może zarabiać na instagramie i wcale nie trzeba być gwiazdą z pierwszych stron gazet. Promocja w social mediach stała się tak popularna iż nic dziwnego, że twórcy w trosce o autentyczność platformy, postanowili informować użytkowników o współpracy influencerów z marką.

Czy regulacje te, w jakikolwiek sposób wpłyną na działalność influencerów? Mało prawdopodobne. Być może ograniczą w pewien sposób publikacje o charakterze reklamowym, z pewnością nie będą to jednak zmiany rewolucyjne. Dla użytkowników zaś oznacza to z pewnością większą przejrzystość platformy.

Nowy wygląd Twittera

Po wizualnych zmianach wprowadzonych w twitterowej aplikacji na androida potwierdzono, że zmiany obejmą także posiadaczy ios'a oraz użytkowników z desktopa. Zgodnie z obietnicami teraz ma być lżej, szybciej oraz łatwiej. Na oficjalnym blogu można się też dowiedzieć, że odświeżona szata powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie użytkowników. Przede wszystkim zmieniono kształt fotografii z kwadratowego na okrągły. Poprawiono też wygląd fontów w nagłówkach oraz odświeżono ikonki. Aby odpowiedzieć, zamiast strzałki, będziemy używać chmurki. Przyciski takie jak "podaj dalej" czy "polub" zostały jedynie odchudzone.

Facebook i Google chce pomóc użytkownikom świętować Dzień Ojca

Dzień Matki uświetniony został specjalną reakcją w postaci kwiatka. Dzień Ojca nie może być przecież gorszy! Sprawdź, co Facebook przygotował na tę okazję

https://www.theverge.com/2017/6/18/...

Instagram wprowadza funkcję, która ogranicza zasięg postów

Jakie czynniki wpływają na ograniczenie widoczności postów? Jak tego uniknąć?

Dla każdego instagramowicza (w szczególności dla tych, którzy na tym zarabiają) obniżenie zasięgów to prawdziwy problem.

Czym jest shadowban?

Dostając Instagram SHADOWBAN, nie zostaniesz o tym poinformowany, jednak dość szybko zauważysz, że coś jest nie tak. Szybki spadek zaangażowania fanów, szczególnie tych, którzy nie są twoimi obserwatorami. Jedną z głównych wskazówek po których można zorientować się, że Twoje konto zostało zbanowane jest brak prawidłowego działania hashtagów.

Jak uniknąć shadowban?

· Unikać botów automatycznie generujących użytkowników aplikacji

· Unikać hashtagów z zakazanej listy

· Nie powielać tych samych hashtagów w każdym poście

· Unikać planerów naruszających korzystanie z platformy, jak. np Grum, Schedugram itp

ZNAJDŹ NAS: