Autor: Wojciech Szymański

ekspert ds. e-marketingu oraz e-commerce

Prezes Zarządu agencji e-marketingowej Ideo Force Sp. z o.o. posiadającej na koncie ponad 1000 zrealizowanych projektów e-marketingowych. Wśród klientów Ideo Force znalazły się między innymi takei marki jak BPH TFI, LexisNexis, LG Electronics, Fotojoker, Wolters Kluwer Polska, GlaxoSmithKline, iParts, Cobi, Pratt & Whitney.
Łączy pracę zawodową stricte związaną z e-marketingiem i e-commerce z pasją dzielenia się wiedzą. Jest wykładowcą Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki, Akademii Leona Koźmińskiego, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, a dodatkowo udziela wykładów gościnnych – m.in. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Zaprojektował i wdrożył 5 unikatowych kierunków studiów podyplomowych związanych z e-marketingiem oraz uczestniczył w projektowaniu specjalności na studiach I i II stopnia dotyczących wykorzystania Internetu w działalności firm.
Angażuje się w rozwój startupów – był mentorem w Startup Weekend, SAMSUNG INKUBATOR, Rzeszów Startup Akcelerator. Był członkiem komitetu oceniającego w akceleratorze "IDEA Global".
Jest autorem wielu książek, artykułów oraz publikacji, w tym między innymi: „E-marketing. Planowanie, narzędzia, praktyka”, „Content marketing - współczesny poradnik po marketingu treści”, „E-marketing – kompendium dla menadżerów”, „Leksykon pozycjonowania”.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak zoptymalizować sklep internetowy pod kątem Core Web Vitals?

Po elementach optymalizacyjnych związanych z mobile-friendly, walką ze spamem czy odwieczną walką z wydobywaniem na pierwsze pozycje najbardziej wartościowych treści przyszedł czas na Core Web Vitals (CWV), czyli wskaźniki oparte na rzeczywistych danych o użytkowaniu witryny.

Czytaj więcej

Live streaming shopping – czym jest i jak wykorzystać ten trend w praktyce digital marketera

Tradycyjna forma zakupów oferuje zdecydowanie o wiele bardziej spersonalizowane doświadczenia kupującym niż e-commerce – możliwość zadawania pytań, testowania czy mierzenia produktu, obejrzenia go w zasadzie od każdej strony. Dodatkowo, w zasadzie cały czas zapewniona jest pomoc ze strony ekspedientów. Zakupy internetowe to z kolei większa dostępność produktów, możliwość dokonania transakcji w zasadzie o każdej porze i przede wszystkim brak potrzeby opuszczania domu. Tutaj pojawia się livestream shopping, czyli forma zakupów, która łączy cechy tradycyjnych i internetowych zakupów.

Czytaj więcej

Analiza content gap serwisu pod kątem sprzedażowym

Obecnie właściciele stron internetowych, a zwłaszcza witryn e-commerce, oczekują nie tyle wysokich pozycji w Google, ile ruchu i konwersji. Jest to zdecydowana zmiana postrzegania widoczności w tym medium w stosunku do lat ubiegłych, kiedy to kluczowe było zajęcie jak najwyższych pozycji na wybrane, zazwyczaj generyczne, frazy kluczowe.

Czytaj więcej