Autor: Wojciech Szymański

ekspert ds. e-marketingu oraz e-commerce

Prezes Zarządu agencji e-marketingowej Ideo Force Sp. z o.o. posiadającej na koncie ponad 1000 zrealizowanych projektów e-marketingowych. Wśród klientów Ideo Force znalazły się między innymi takei marki jak BPH TFI, LexisNexis, LG Electronics, Fotojoker, Wolters Kluwer Polska, GlaxoSmithKline, iParts, Cobi, Pratt & Whitney.
Łączy pracę zawodową stricte związaną z e-marketingiem i e-commerce z pasją dzielenia się wiedzą. Jest wykładowcą Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki, Akademii Leona Koźmińskiego, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, a dodatkowo udziela wykładów gościnnych – m.in. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Zaprojektował i wdrożył 5 unikatowych kierunków studiów podyplomowych związanych z e-marketingiem oraz uczestniczył w projektowaniu specjalności na studiach I i II stopnia dotyczących wykorzystania Internetu w działalności firm.
Angażuje się w rozwój startupów – był mentorem w Startup Weekend, SAMSUNG INKUBATOR, Rzeszów Startup Akcelerator. Był członkiem komitetu oceniającego w akceleratorze "IDEA Global".
Jest autorem wielu książek, artykułów oraz publikacji, w tym między innymi: „E-marketing. Planowanie, narzędzia, praktyka”, „Content marketing - współczesny poradnik po marketingu treści”, „E-marketing – kompendium dla menadżerów”, „Leksykon pozycjonowania”.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Narzędzia AI dla e-commerce managera – przegląd TOP 10 rozwiązań

Dominacja sztucznej inteligencji (AI) w różnych obszarach e-commerce już dawno przestała być jedynie wizją. Z danych Servion Global Solutions wynika, że do 2025 r. sztuczna inteligencja może wspomagać nawet 95% wszystkich interakcji, podejmowanych z klientami.

Czytaj więcej

Remarketing i retargeting – typowe błędy i niestandardowe pomysły na przyciąganie klientów

Dane wskazują, że aż 97% użytkowników, opuszczających witrynę, już do niej nie wraca. Brak działań, zmierzających do ponownego przyciągnięcia ich na stronę, to marnowanie potencjału sprzedażowego. Z pomocą przychodzą jednak kampanie remarketingowe i retargetingowe, jako sposób na dotarcie do osób, które miały już styczność z marką. Jakie są najlepsze praktyki w prowadzeniu takich kampanii? Jak zwiększyć dzięki nim konwersje i sprzedaż w e-commerce?

Czytaj więcej

Jak zoptymalizować sklep internetowy pod kątem Core Web Vitals?

Po elementach optymalizacyjnych związanych z mobile-friendly, walką ze spamem czy odwieczną walką z wydobywaniem na pierwsze pozycje najbardziej wartościowych treści przyszedł czas na Core Web Vitals (CWV), czyli wskaźniki oparte na rzeczywistych danych o użytkowaniu witryny.

Czytaj więcej

Live streaming shopping – czym jest i jak wykorzystać ten trend w praktyce digital marketera

Tradycyjna forma zakupów oferuje zdecydowanie o wiele bardziej spersonalizowane doświadczenia kupującym niż e-commerce – możliwość zadawania pytań, testowania czy mierzenia produktu, obejrzenia go w zasadzie od każdej strony. Dodatkowo, w zasadzie cały czas zapewniona jest pomoc ze strony ekspedientów. Zakupy internetowe to z kolei większa dostępność produktów, możliwość dokonania transakcji w zasadzie o każdej porze i przede wszystkim brak potrzeby opuszczania domu. Tutaj pojawia się livestream shopping, czyli forma zakupów, która łączy cechy tradycyjnych i internetowych zakupów.

Czytaj więcej

Analiza content gap serwisu pod kątem sprzedażowym

Obecnie właściciele stron internetowych, a zwłaszcza witryn e-commerce, oczekują nie tyle wysokich pozycji w Google, ile ruchu i konwersji. Jest to zdecydowana zmiana postrzegania widoczności w tym medium w stosunku do lat ubiegłych, kiedy to kluczowe było zajęcie jak najwyższych pozycji na wybrane, zazwyczaj generyczne, frazy kluczowe.

Czytaj więcej