Autor: Weronika Niżnik

Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Warszawskim i podyplomowych studiów z zakresu marketingu i strategii marketingowych w Szkole Głównej Handlowej. Od ponad 6 lat prowadzi badania marketingowe w firmie IRCenter. Prelegentka na licznych konferencjach branżowych (m.in. IAB Forum, Czwartki Social Media, Babel Camp). Gościnnie wykładowca na studiach podyplomowych na Uniwersytecie SWPS oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim. Członkini Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii oraz Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Praktyczne sposoby pomiaru skuteczności kampanii marketingowej – typowe rodzaje badań

Kampanie marketingowe realizują bardzo różne cele: od budowania świadomości marki i jej produktów, przez wpływanie na jej wizerunek, do skupiania się na celach przede wszystkim sprzedażowych. W przypadku każdej kampanii z jednej strony należy monitorować wskaźniki związane z jej przeprowadzaniem, z drugiej strony warto zaplanować badania rynku, które pomogą oszacować jej wpływ na konsumentów. W poniższym artykule skupimy się na analizie badań rynku.

Czytaj więcej

Audyt marki online krok po kroku – przegląd siły brandu

Internet jest obecnie równoległą rzeczywistością, w której marki żyją własnym życiem, na które marketerzy mają tylko częściowy wpływ. Rozwój mediów społecznościowych spowodował bowiem, że co siódmy internauta tworzy własne treści na vlogu, blogu lub stronie, a co drugi takie treści komentuje1. Z jednej strony marki są więc obecne w sieci poprzez spontaniczne aktywności internautów, którzy wpływają w ten sposób na opinie i postawy na ich temat.

Z drugiej – są one także obecne w działaniach marek, które starają się budować pewien założony wizerunek. Ta mieszkanka aktywności wpływa na szeroko pojętą obecność marki w sieci, a siła internetu sprawia, że obecności tej nie można lekceważyć. Artykuł pokazuje krok po kroku, jak samodzielnie przeprowadzić dobry i kompleksowy audyt obecności marki w sieci. Jeśli zaś nie planujesz samodzielnych badań, wiedza ta pomoże Ci kontrolować jakość raportów, z którymi będziesz mieć do czynienia.

Czytaj więcej

Analiza efektywności kampanii reklamowej – jak badać skuteczność działań online?

Analizę skuteczności kampanii reklamowej online możesz przeprowadzić zarówno w odniesieniu do działań, które kontrolujesz, jak i w kontekście ich efektów w przestrzeniach internetu od Ciebie niezależnych. Do pierwszej grupy zaliczymy m.in. kampanie mailingowe, na Facebooku, Instagramie czy w Google. Do drugiej – m.in. wpływ kampanii na obecność marki w spontanicznych dyskusjach internautów i popularność marki w wyszukiwarce Google. Poniższy artykuł pokaże Ci, jak analizować efektywność działań w najpopularniejszych przestrzeniach i na co zwracać szczególną uwagę.

Czytaj więcej

Media społecznościowe 2018 w Polsce – kluczowe zmiany i wyzwania

W 2018 r. wkraczamy z ciągle rozwijającą się aferą Cambridge Analytica i związanym z nią coraz większym niepokojem o ochronę i wykorzystywanie cyfrowych danych osobowych. Obserwujemy także zmniejszanie popularności blogów i forów na rzecz YouTube’a i Instagrama, połączone ze spadkiem zaufania do liderów opinii. Przed właścicielami serwisów, twórcami, a także użytkownikami staje w nowym roku wiele wyzwań.

Czytaj więcej