Autor: Sebastian Heymann

Head of SEO w EACTIVE #wiemyjak

SEO i Analitykę Internetową pogłębia od 2011 r. Przygotowywał i realizował strategię widoczności dla najbardziej znanych marek w Polsce (e-podroznik.pl, przepisy.pl, woblink.com, 51015.kids.eu, biletyna.pl). Jako Head of SEO czuwa nad realizacją i kierunkiem działań w zakresie pozycjonowania stron dla wymagających marek.
„Należę do grupy szczęśliwców, którzy na co dzień robią to, co kochają. Analiza danych i rywalizacja o pole position w wynikach wyszukiwania jest moją pasją – cieszę się, że znajdują się okazje, takie jak ta, w których tą pasją mogę dzielić się z innymi”.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Private Blog Network – powracający trend SEO zwany niegdyś zapleczem

Pozyskiwanie linków stanowi podstawę działań SEO w Google i prawdopodobnie nigdy się to nie zmieni. Google, opierając się na linkach, buduje reputację domeny, a następnie na podstawie reputacji ocenia dany serwis na konkretne słowa kluczowe. Okazuje się, że słowo „content is king” nie jest prawdziwe, a powinno brzmieć „content is king with links” albo „content isn’t king without links”. Coraz wyższy próg wejścia do TOP-ów powodują właśnie linki zewnętrzne. Jak zatem najbardziej wyróżnić się w tym aspekcie od konkurencji? Budując własną sieć blogów, czyli w skrócie PBN (Private Blog Network).

Czytaj więcej

Co zrobić samemu, a co zlecić przy niskim budżecie na SEO?

Kanałów dotarcia do klienta jest sporo (m.in. media społecznościowe, wyniki organiczne, reklamy w Google, e-mail marketing) i nawet mając budżet kilkunastu tysięcy miesięcznie trzeba go odpowiednio podzielić. Od ekspertów SEO oczekuje się szybkich efektów - czego niestety w SEO nie da się w większości przypadków osiągnąć przy założeniu, że wcześniej żadnych działań nie było. Bardzo często przydziela się większe budżety na kanały, z których szybciej można osiągnąć efekty. Na koniec często zostaje SEO, na którego wyniki należy poczekać od 3 miesięcy do roku, czy w skrajnych przypadkach nawet do dwóch lat (np. sklep z oponami).

Czytaj więcej

Najczęściej zadawane pytania w SEO

Wpisując powyższy temat do wyszukiwarki, otrzymuje się wyniki dotyczące FAQ – czyli najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie, które pojawiają się w wyszukiwaniach. W tym artykule postaram się odpowiedzieć na pytania dotyczące samego SEO z punktu widzenia strategicznego i kwestii realizacji konkretnych zadań, zarówno w dziedzinie on-site SEO, jak i off-site SEO.

Czytaj więcej

SEO dla e-commerce w 2021 – co zrobić, gdy próg wejścia jest coraz wyższy

Jak robić SEO dla e-commerce w 2021? To pytanie zadaje sobie coraz więcej właścicieli sklepów internetowych. Wielu z nich zeszłoroczny początek pandemii popchnął do pójścia z biznesem do internetu. Na obecnych liderów w TOP-ach wyszukiwarki pandemia również podziałała i umocnili swoje pozycje, przez co próg wejścia na najwyższe pozycje w wynikach organicznych jest jeszcze większy (co jest niekorzystne dla nowych e-biznesów).

Czytaj więcej