Autor: Marcin Pyć

Head of Network Management w grupie LTTM (LifeTube, TalentMedia, Gameset), która jest liderem rynku infl uencer marketingu w Polsce. Wiedzę i doświadczenie zdobywał współpracując zarówno z markami, tworząc dla nich strategie rozwoju w przestrzeni YouTube, jak również z twórcami rozwijając ich kanały pod kątem optymalizacji oraz strategii contentowej. Wierzy w to, że oba światy: marek i twórców mogą przekazywać odbiorcom to, co najważniejsze w kontekście tworzenia treści: „wartość”.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Rozkładamy algorytm YouTube’a na części – jak budować bezpłatne zasięgi?

YouTube to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. W październiku 2022 r. tylko w Polsce platformę odwiedziło ponad 26,7 mln użytkowników. W tym samym miesiącu spędzili oni na niej średnio ponad 19 godz. 24 min. Są to ogromne liczby, które pokazują nie tylko rosnącą popularność, ale również to, że użytkownicy chętnie poświęcają sporo swojego czasu na oglądanie treści na platformie.

Czytaj więcej

YouTube Shorts – z czym to się je?

Minął już rok od wprowadzenia przez YouTube odpowiedzi na pandemiczny fenomen TikToka i krótkiej formy wideo – YouTube Shorts. To funkcja udostępniania krótkich filmów, działająca w ramach aplikacji i strony YouTube. Od momentu uruchomienia YouTube Shorts zgromadziło już ponad 5 mld wyświetleń.

Czytaj więcej

Poradnik formatów contentu wideo - jak tworzyć angażującą treść?

YouTube to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych. Według podsumowania wyników kanałów z sieci LifeTube w 2021 r. użytkownicy poświęcają średnio 5 min i 27 s na obejrzenie jednego wideo na YouTubie. Łączny czas oglądania dziennie treści na tej platformie to, według wyników badania firmy analitycznej Sensor Tower, aż 1 godz. i 9 min.

Czytaj więcej