Autor: Bartosz Malinowski

Vice president CEE & MENA w Adform. Od ponad 10 lat związany ze światem nowych technologii, karierę zaczynał w IBM Polska w dziale oprogramowania, jako programista, by następnie przejść do sprzedaży i marketingu. Po IBM, związany z Adobe Systems, gdzie odpowiadał m.in. za sprzedaż rozwiązań do digital marketingu. W 2014 roku przeszedł do Adform, gdzie odpowiadał za wprowadzenie i rozwój firmy na rynku Polskim. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa do spraw sprzedaży na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Odpowiada za sprzedaż w regionie, strategie rozwoju firmy i współpracę z kluczowymi klientami.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

5 lekcji strategii i marketingu. Od Trenta Reznora i Nine Inch Nails

Kto inny, jeśli nie artysta, może sprawić, że marketing i strategia staną się sztuką? Crowdsourcing, user-generated content, model freemium, marketing doświadczeń… to tylko kilka koncepcji, które Trent Reznor w pionierski sposób połączył ze swoją twórczością.

Czytaj więcej

Internet w czasie Programmatic

Udział zakupu Programmatic w internetowych kampaniach reklamowych w USA przekroczył już 60%, w Polsce według naszych szacunków, w tym roku wyniesie ok. 20% wszystkich kampanii display i jest jednym z najbardziej dynamicznie rosnących segmentów reklamy internetowej. Planując kampanie w modelu RTB, trzeba podjąć klika kluczowych decyzji, które będą miały potem wpływ na uzyskane wyniki, zaczynając od celu kampanii i budżetu, a kończąc na analizie otrzymanych po kampanii raportów.

Czytaj więcej

Progammatic advertising w czterech krokach – jak zaplanować, ustawić i zmierzyć kampanię RTB

Programmatic advertising na stałe wszedł do kanonu działań marketerów i nic dziwnego – jego udział w kampaniach display (w tym wideo) w Polsce w ubiegłym roku wyniósł 28% (dane IAB Polska). Wydaje się, że to sporo, jednak w Europie Zachodniej wynik ten zbliża się do 50%, co oznacza, że w Polsce ten model zakupu kampanii internetowych (w sumie nie tylko internetowych, ponieważ w modelu programatycznym można również zakupić kampanie DOOH czy prasę tradycyjną) będzie prawdopodobnie dynamicznie rósł. Taki model zakupu wraz z precyzyjną analityką pozwala znacząco podnieść efektywność komunikacji, co dostrzegli reklamodawcy, przeznaczając na działania programatyczne coraz większe budżety.

Czytaj więcej