Autor: Agata Patoła

social media specialist w agencji Hand Made

W branży pracuje od 4 lat, tworzy strategie komunikacji, kampanie reklamowe, content i... chatboty! Prowadzi szkolenia dedykowane dla firm, a także warsztaty oraz prelekcje na temat mediów społecznościowych.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jak zmienia się komunikacja wideo w social mediach? TikTokowe trendy na 2022 r.

Robiąc marketingowe podsumowania, często pada pytanie o trendy na kolejny rok. Zawsze odpowiedzi są ogólnikowe, pełne kształtów i kolorów. Ewentualnie są to potwierdzenia, że w tym roku wygrają ARy. Ciężko jest mówić o trendujących tematach w mediach, które zmieniają się tak dynamicznie i które kreuje społeczeństwo. Takim samograjem i aplikacją, którą najtrudniej przewidzieć, jest TikTok. Rozwija się obecnie najszybciej, a jego użytkownicy prześcigają się w pomysłach. Ciężko mówić o tiktokowych trendach na 2022 r., bo same trendy w znaczeniu tej platformy pojawiają się nagle i znikąd. Dlatego przeczytacie tutaj o tym, co obecnie trenduje w aplikacji i jakie formy przybierają wideo.

Czytaj więcej

Co zrobić, żeby użytkownik zrozumiał UX w social mediach

User Experience to projektowanie pozytywnych doświadczeń użytkownika. To proces, którego celem jest przede wszystkich jego satysfakcja – bierze się ona z funkcjonalności, użyteczności i intuicyjności tego, co tworzysz, np. reklamy. Celem takiego projektu jest dostarczenie użytkownikowi prostego w obsłudze produktu, który pozostawi po sobie pozytywne wrażenie.

Czytaj więcej

Pinterest – reklamy, które wpływają na wyobraźnię

Pinterest to medium, które nadal nie jest doceniane przez polskich marketerów, jednak do którego coraz chętniej zaglądają użytkownicy z naszego kraju. W czołówce platform mediowych wciąż królują oczywiście YouTube, Facebook i Instagram, jednak… to na Pintereście użytkownicy sieci szukają inspiracji. Kolekcjonowanie albumów z pomysłami na remont kuchni, inspiracje ślubne, przepisy, ciekawe stylizacje czy projekty tatuaży – to tylko niektóre z popularnych pomysłów na tablice, które tworzą na portalu użytkownicy. 

Czytaj więcej

TikTok dla marketera – przewodnik dla opornych

Na TikToku siedzi tylko „gimbaza”. Tak mówią. A poniekąd świadczą o tym także statystyki, jakie znajdziesz w raporcie na temat polskich użytkowników aplikacji przygotowanym przez Get Hero. Wykres, który widzisz poniżej, pokazuje skalę wiekową użytkowników TikToka. Widać, że zarówno twórcy, jak i ich odbiorcy, to w ponad połowie przedstawiciele generacji Z. Osoby powyżej 25. roku życia znajdują się poza skalą. Raport opublikowano na początku tego roku i moim zdaniem zdążył się już trochę zdezaktualizować. Pomimo, że TikTok to aplikacja, w której głównie odnajdują się nastolatki, to wśród twórców znajdziemy też babcie, mamy i dwudziestolatków.

Czytaj więcej