Jak zmienia się komunikacja wideo w social mediach? TikTokowe trendy na 2022 r.

Social Media

Robiąc marketingowe podsumowania, często pada pytanie o trendy na kolejny rok. Zawsze odpowiedzi są ogólnikowe, pełne kształtów i kolorów. Ewentualnie są to potwierdzenia, że w tym roku wygrają ARy. Ciężko jest mówić o trendujących tematach w mediach, które zmieniają się tak dynamicznie i które kreuje społeczeństwo. Takim samograjem i aplikacją, którą najtrudniej przewidzieć, jest TikTok. Rozwija się obecnie najszybciej, a jego użytkownicy prześcigają się w pomysłach. Ciężko mówić o tiktokowych trendach na 2022 r., bo same trendy w znaczeniu tej platformy pojawiają się nagle i znikąd. Dlatego przeczytacie tutaj o tym, co obecnie trenduje w aplikacji i jakie formy przybierają wideo.

POV i kreowanie własnych postaci 

Wchodząc na TikToka (niezależnie od kraju, w którym się znajdziecie), zauważycie, że użytkownicy lubią się wcielać i odgrywać różne role. Znajdziecie tutaj @zetkakacper, który wykreował postać najpopularniejszej nauczycielki na TikToku, która odgrywała sceny znane wszystkim ze szkoły, np. tej, która rzuca kluczami. Czy @biamidox, który na TikToku jest dziadkiem, którego każdy współczesny nastolatek chciałby mieć. Mogliście się też spotkać z tekstem  CO, SPALONE? TO JEST MOCNO WYSMAŻONE!, —autorką tego dźwięku jest @barbara_maria_official, która na TikToku udaje „typową Karynę”, znaną z internetowych memów. Teksty tych tiktokerów stają się popularnymi dźwiękami i inspiracją dla innych użytkowników. 

POLECAMY

Podpowiedź

Jeśli na TikToku w komentarzach znajdziecie tekst oznaczony w ten sposób, oznacza to, że użytkownicy zrobili highlight z tekstu, który padł w filmie. Od razu widać, co podoba im się najbardziej i co ich śmieszy. 


...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy