Autor: Adam Kręgielewski

Head of Strategy & Social Media, LABCON (Group One)
Strateg z silnym backgroundem social i digital mediowym. Ekspert IAB Polska w obszarze social mediów. W agencji LABCON odpowiada za multidyscyplinarny zespół specjalistów zajmujący się strategią oraz mediami społecznościowymi. Z branżą reklamową związany od 2012 r. Jako Social Media Manager, a później strateg komunikacyjny, odpowiadał za planowanie i realizację działań dla takich marek, jak Allegro, AccorHotels, Adidas, Huawei, Sephora, Ben & Jerry’s (Unilever), innogy, Hochland, Husqvarna, Suzuki czy 4F. Prowadził zajęcia w ramach Szkoły Marketingu Interaktywnego SKM SAR. Zwycięzca polskiej edycji konkursu Young Creatives w 2019 r. (kategoria Media). Absolwent Nowych Mediów na Collegium Civitas. Współautorzy: Zespół Social Media Labcon – Natalia Żmuda, Dominika Matyszewska, Katarzyna Bąba, Elżbieta Piotrowska, Dominika Gajewska, Julia Wityńska

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Facebook czy YouTube – na co postawić? Pojedynek gigantów na argumenty reklamowe

Motyw pojedynku w kulturze obecny jest od lat. Często w kulminacyjnych momentach historii opowiadanych w literaturze, teatrze, filmie czy malarstwie pojawiają się sceny pełnej dramatyzmu walki „1:1” – Dawid i Goliat, Beatrix i Bill (w finałowych scenach „Kill Bill”), Voldemort i Harry Potter. To tylko kilka przykładów. Najczęściej stronom pojedynków przedstawianych w kulturze łatwo przypisać „łatkę” dobra lub zła. Ta intuicyjna klasyfikacja niekoniecznie znajdzie zastosowanie w przypadku Facebooka i YouTube’a. Dlaczego? Za każdą z tych platform przemawia wiele mocnych reklamowych argumentów. Oto kilka z nich.

Czytaj więcej

Jak w 2023 r. projektować działania marki w social mediach?

Z każdym rokiem na rynku mediów społecznościowych pojawiają się nowości – nowe platformy, nowe formaty, nowe możliwości w działaniach płatnych. Przełom roku to także okazja do podsumowań trendów w social mediach i dyskusji na temat dalszego rozwoju ekosystemu społecznościowego. W dynamicznie zmieniającym się świecie social media są jednak rzeczy, które mimo pędu zmian pozostają niezmienne. Do takich należy z pewnością strategiczne podejście do projektowania komunikacji w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej

Make media social again

Z każdym rokiem media społecznościowe zyskują na znaczeniu w marketingu. Szeroka demografia platform, rozbudowane możliwości komunikacyjne oraz ogromny wachlarz dostępnych formatów i rozwiązań mediowych sprawiają, że w mediach społecznościowych każda niemal marka jest w stanie prowadzić efektywne działania – od budowania świadomości, przez stymulowanie rozważania, na sprzedaży i lojalizacji konsumenta kończąc.

Czytaj więcej

Narzędziownik Social Media Managera

Stanowisko Social Media Managera w jednej osobie łączy wiele kompetencji. Od dobrego socialowca oczekuje się zarówno kreatywnej głowy, jak i strategicznego myślenia oraz umiejętności analitycznych. Osoby na tym stanowisku często odpowiadają również za model działania całego zespołu pracującego nad kanałami społecznościowymi marki (zarówno wewnątrz organizacji, jak i w relacjach agencja–klient).

Czytaj więcej