Dołącz do czytelników
Brak wyników

Zostań św. Mikołajem - jak to zrobić i ile to kosztuje

Artykuł | 14 listopada 2014 |
0 404
Mikołajem można zostać na własny użytek – w gronie najbliższych, w dzień Wigilii, a także komercyjnie - w centrum handlowym. Obojętnie, czy dla najbliższych, czy z chęci zarobku, warto zadbać o to, aby jako Święty wyglądać profesjonalnie i godnie. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Mikołajem można zostać na własny użytek – w gronie najbliższych, w dzień Wigilii, a także komercyjnie - w centrum handlowym. Obojętnie, czy dla najbliższych, czy z chęci zarobku, warto zadbać o to, aby jako Święty wyglądać profesjonalnie i godnie. Podpowiadamy, jak to zrobić.

POLECAMY

Praca w charakterze Świętego Mikołaja wymaga znajomości kolęd, umiejętności bawienia się z dziećmi a także refleksu. Zdarzają się bowiem dociekliwe dzieci, które Świętego pytają, gdzie zaparkował sanie czy - co jedzą renifery? W grudniu Mikołaja w charakterystycznym czerwonym stroju spotkać można w galeriach handlowych, podczas imprezy kulturalnej, jest on atrakcją dla dzieci w przedszkolach i domach kultury.

Św. Mikołaj domowy a komercyjny

Co roku w grudniu na portalach agregujących oferty pracy zaczynają pojawiać się ogłoszenia dotyczące pracy w charakterze Św. Mikołaja. Oferty kierowane są zarówno do studentów (np. roznoszenie ulotek w stroju Św. Mikołaja), jak i do mężczyzn w wieku od 50 lat do pracy jako Święty w centrum handlowym czy podczas firmowej Wigilii. Zdarzają się również ogłoszenia od osób prywatnych, które chcą, aby św. Mikołaj zjawił się u nich w domu.

- Najczęściej zgłaszają się do naszego sklepu agencje eventowe, szkoły, przedszkola i inne ośrodki edukacyjne – zdradza Rafał Łączyński z portalu strojemikolaja.pl. - W naszej ofercie znajdują się stroje zarówno dla Mikołajów, jak i Aniołków czy reniferów - zapewnia właściciel sklepu.

Za Mikołaja coraz częściej przebierają się także ojcowie, dziadkowie, głowy rodziny. To doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Zapotrzebowanie na ekwipunek św. Mikołaja zaczyna się już przed Mikołajkami a kończy dopiero po Świętach.

Odpowiedni strój

Aby zostać profesjonalnym Mikołajem, warto zainwestować w odpowiedni strój. Cena stroju dla Świętego Mikołaja w supermarkecie zaczyna się już od kilkunastu złotych, jeśli jednak chcemy mieć pewność, że strój jest porządny, warto zainwestować więcej.

- Dzieci potrafią od razu wychwycić wystającą gumkę czy nieudolnie przyklejoną brodę – ostrzega Rafał Łączyński ze sklepu strojemikolaja.pl, gdzie znaleźć można profesjonalne przebrania świąteczne. - Warto zainwestować więcej, ale mieć strój na lata – dodaje.

Idealny Św. Mikołaj powinien posiadać komplet składający się ze spodni i kurtki, czapki z pomponem, brody, sztucznego brzucha (chyba że Mikołaj dysponuje własnym). Dobrze, by miał także worek na prezenty, dzwonek, buty z wysokimi cholewami i białe...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy