Dołącz do czytelników
Brak wyników

Znakomity sezon Shell i Ferrari w Formule 1

Artykuł | 1 grudnia 2015 |
0 371
Olej silnikowy Shell Helix Ultra, powstały z wykorzystaniem rewolucyjnej Technologii Shell PurePlus, i paliwo Shell V-Power przyczyniły się do wzrostu wydajności silników pojazdów zespołu Scuderia Ferrari w tegorocznych wyścigach Formuły 1.

Olej silnikowy Shell Helix Ultra, powstały z wykorzystaniem rewolucyjnej Technologii Shell PurePlus, i paliwo Shell V-Power przyczyniły się do wzrostu wydajności silników pojazdów zespołu Scuderia Ferrari w tegorocznych wyścigach Formuły 1.

POLECAMY

1,6-litrowy silnik V6 z turbodoładowaniem do pojazdu SF15-T to jeden z najbardziej złożonych układów napędowych w historii Ferrari. Osiągnięty w tym roku wzrost wydajności silników bolidów Ferrari Scuderia o jedną czwartą[1] oznacza dodatkowe pół sekundy na okrążeniu, co równa się średnio 30 sekundom na całym dystansie wyścigu!

Nowe możliwości z olejem silnikowym i paliwem Shell

Silniki pojazdów Scuderia Ferrari zasilane Shell Helix Ultra, pierwszym olejem silnikowym wytworzonym z gazu ziemnego, były jednymi z najbardziej niezawodnych w tegorocznych zmaganiach Formuły 1. Dodatkowo, w trakcie całego sezonu Sebastian Vettel i Kimi Raikkonen z ekipy Ferrari mogli korzystać aż z pięciu nowych mieszanek paliwa wyścigowego Shell V-Power. Prace nad udoskonaleniem paliwa Shell to jedne z największych zmian wprowadzonych przez koncern w historii ponad 80-cio letniego partnerstwa technologicznego ze Scuderia Ferrari.

Znaczący wzrost wydajności silników bolidów pomógł Scuderia Ferrari w tym sezonie 16 razy stanąć na podium, zdobyć 3 zwycięstwa i zająć drugą pozycję w walce o tytuł Mistrza Świata Konstruktorów.

„Konsekwentnie pracowaliśmy nad udoskonalaniem naszego paliwa wyścigowego Shell V–Power, co pozwoliło nam na realizację bardziej śmiałej strategii w 2015 roku. Wyciągnęliśmy wnioski z ubiegłego roku, okresu rozwoju nowej i innowacyjnej technologii hybrydowej, i w tegorocznej odsłonie Formuły 1 wprowadziliśmy pięć nowych mieszanek. Co więcej, jeszcze bardziej intensywnie współpracowaliśmy z kolegami z Maranello, w pełni integrując nasze plany rozwoju w obszarze paliwo-silnik. Cieszymy się, że nasza ciężka praca przyniosła tak spektakularne efekty i nie możemy doczekać się kolejnego sezonu” – komentuje Guy Lovett, Innovation Manager, Motorsport, Shell.

„Mijający rok był bardzo dobry dla Scuderia Ferrari. Zrobiliśmy duże postępy w wydajności, zwłaszcza jeśli chodzi o jednostkę napędową. Wszystkie ulepszenia wprowadzone przez Shell dotyczące paliwa wyścigowego Shell V-Power i oleju silnikowego Shell Helix Ultra przyczyniły się do lepszych osiągów naszego zespołu na torze wyścigowym, pomagając w zapewnieniu naszym pojazdom większej mocy oraz większej niezawodności silników. Ścisłe partnerstwo technologiczne z Shell przyniosło znakomite rezultaty. Planujemy kontynuację współpracy przez co najmniej najbliższych pięć lat" – komentuje James Allison, Technical Director, Scuderia Ferrari.

Historia sukcesów

Partnerstwo technologicznie Shell z zespołem Ferrari rozpoczęło się w 1930 roku. Od tego czasu Scuderia Ferrari był jedynym zespołem, który s...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy