Dołącz do czytelników
Brak wyników

Z ni cukrzycy a sir wttrzrzwoec #hyp

Artykuł | 12 maja 2015 |
0 487
Od kilku dni w mediach społecznościowych na profilach osób z cukrzycą pojawiają się niezrozumiałe zdania. Tak zwane „pijane statusy” to część kampanii #StopHipo.

Od kilku dni w mediach społecznościowych na profilach osób z cukrzycą pojawiają się niezrozumiałe zdania. Tak zwane „pijane statusy” to część kampanii #StopHipo.

POLECAMY

„Z cukrzycy nie da się wytrzeźwieć!” – to główny przekaz kampanii skierowany do osób, które mogą mylić hipoglikemię (nagły spadek cukru w organizmie), która jest jednym z powikłań cukrzycy, z upojeniem alkoholowym. Jednak hipoglikemia to stan zagrożenia życia, zatem osoba z cukrzycą doświadczająca epizodu hipoglikemii może potrzebować pomocy.

Na cukrzycę chorują 3 miliony Polaków (w tym ponad 700 tys. osób, które o tym nie wiedzą)*. Chorobie towarzyszy ryzyko hipoglikemii, a niektóre jej objawy mogą̨ być mylone z nietrzeźwością̨. Tego typu pomyłki mogą być tragiczne w skutkach dla osób z cukrzycą.

„Hipoglikemia objawia się na różne sposoby, jednym z nich może być niezrozumiała, bełkotliwa wymowa, a osoba pracująca w tym czasie przy komputerze może nagle nie trafiać w klawiaturę podczas pisania. Stąd pomysł na stworzenie translatora na stronie internetowej www.StopHipo.pl i wykorzystanie go do tworzenia niezrozumiałych wpisów w mediach społecznościowych” – mówi Patrycja Rzucidło-Zając z Koalicji na Rzecz Walki z Cukrzycą, która jest organizatorem akcji.

Strona internetowa www stophipo.pl zawiera również podstawowe informacje na temat cukrzycy, hipoglikemii oraz podpowiedzi odpowiedzialnych zachowań w przypadku zaobserwowania objawów hipoglikemii u osoby z cukrzycą or...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy