Współczesny turysta vs turysta z przeszłości Jak zmienił się sposób podróżowania na przestrzeni ostatnich lat?

Aktualności
Zaledwie 20 lat temu dostęp do Internetu w Polsce był mocno ograniczony. Z siecią łączono się poprzez modemy, korzystając z wolnego łącza telefonicznego. Nikt wtedy nie słyszał o podróżniczych blogach, wyszukiwarkach lotów, czy aplikacjach pozwalających zarezerwować nocleg w dowolnej lokalizacji na całym świecie. Jak w tamtych czasach wyglądało podróżowanie? Jak turyści radzili sobie bez możliwości rezerwacji biletów online?

Wybór celu podróży

POLECAMY

Pod koniec lat 90., turyści nie mieli do wyboru tysięcy blogów podróżniczych, nie mogli też śledzić poczynań globtroterów na Facebooku. Wiedzę czerpali głównie z przewodników turystycznych lub ewentualnie z telewizyjnych programów. Dzisiaj nie tylko bez trudu znajdziemy wszystkie niezbędne informacje o lokalizacji, która nam się zamarzy, ale bardzo często możemy też odbyć wirtualny spacer po ulicach Nowego Jorku, czy Bangkoku, dzięki Google Maps.

Podróżowanie stało się też zdecydowanie bardziej popularne. Informacje np. na temat ciekawych miejsc w Tel Awiwie możemy uzyskać z pierwszej ręki, od rodziny i znajomych. Rośnie nowe pokolenie obieżyświatów. Według badania przeprowadzonego przez brytyjskie tanie linie lotnicze...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy