Dołącz do czytelników
Brak wyników

Udostępnij swoją wolność z okazji 25-lecia Amnesty International w Polsce

Artykuł | 21 maja 2015 |
0 491
Akcją „Wolność-Udostępnij” Amnesty International Polska rozpoczyna obchody 25-lecia swojej działalności. Projekt ma na celu pokazanie istotnych działań Stowarzyszenia oraz zachęcenie do zaangażowania w obronę praw człowieka na świecie. Akcję wspierają działacze i działaczki Amnesty oraz osoby ze świata mediów, kultury i sztuki.

Akcją „Wolność-Udostępnij” Amnesty International Polska rozpoczyna obchody 25-lecia swojej działalności. Projekt ma na celu pokazanie istotnych działań Stowarzyszenia oraz zachęcenie do zaangażowania w obronę praw człowieka na świecie. Akcję wspierają działacze i działaczki Amnesty oraz osoby ze świata mediów, kultury i sztuki.

POLECAMY

Stowarzyszenie Amnesty International zostało zarejestrowane w Polsce 6 czerwca 1990 roku, ale pierwsze akcje miały miejsce już w czasach PRL, gdy działania organizacji były zakazane. 25 lat temu powstanie organizacji wspierali m.in. działacze demokratycznej opozycji, budujący w Polsce podstawy społeczeństwa obywatelskiego. Od tamtego czasu Amnesty International każdego dnia podejmuje działania, domagając się przestrzegania praw człowieka w Polsce i na świecie. Aktualnie około 3500 członków i członkiń Stowarzyszenia wspólnie z 7 milionami osób wspierających Amnesty International na całym świecie dobrowolnie poświęca swój czas i energię, solidaryzując się z ofiarami łamania praw człowieka. Podstawowym orężem Amnesty International są pokojowe działania – kampanie informacyjne, badania i dokumentowanie przypadków naruszeń praw człowieka oraz edukacja w zakresie praw człowieka. W 2001 roku warszawska grupa Amnesty International zapoczątkowała Maraton Pisania Listów. To ważna data w historii organizacji – projekt spotkał się z bardzo szerokim odzewem i obecnie jest to największa akcja na rzecz praw człowieka na świecie.

Rozpoczęcie obchodów 25-lecia działalności Amnesty International w Polsce nastąpi 21 maja br. podczas konferencji prasowej, będącej jednocześnie inauguracją akcji społecznej pod hasłem „Wolność-Udostępnij”.

Amnesty International opublikuje filmy, na których ambasadorzy opowiadają, co dla nich oznacza wolność. Jednocześnie w mediach społecznościowych blogerzy, muzycy i aktorzy wesprą działania identyfikując się z projektem „Wolność-Udostępnij” na swoich profilach na Facebooku i Twitterze. Jubileuszowy komunikat Amnesty International Polska pojawi się także w mediach, które zaangażowały się w akcję oraz w kinach. Wszystko po to, aby zachęcić Polaków do wsparcia organizacji w walce o swobody obywatelskie i przestrzeganie praw człowieka na świecie. Osoby zainteresowane działalnością Amnesty International zostaną przekierowane na stronę internetową, na której można dowiedzieć się, jak wspierać aktualne projekty.

Chcemy pokazać i wytłumaczyć Polakom, na czym opierają się nasze działania i zachęcić do włączenia się w prowadzone przez nas akcje. Każdy może zostać obrońcą praw człowieka. Mam nadzieję, że akcja spotka się z dużym zainteresowaniem, a każdy, kto się do niej przyłączy okaże wsparcie nie tylko samej organizacji, ale przede wszystkim osobom, na rzecz których działamy – skomentowała akcję Draginja Nadaždin, Dyrektorka Amnesty International Polska.  

Główne obchody 25-lecia Amnesty International Polska odbędą się w sobotę, 23 maja br., podczas Walnego Zgromadzenia członków i członkiń Stowarzyszenia, którzy zadecydują o dalszych działaniach ruchu w Polsce i wybiorą nowe władze. Wśród wyjątkowych gości będzie Aleś Bialacki, białoruski opozycjonista, na rzecz którego Amnest...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy