Trwa strategiczne poszerzenie portfela OTC w STADA AG. STADA AG nabywa od Janssen Pharmaceutica prawa na region EMEA do światowej marki szamponów przeciwłupieżowych

Aktualności
Bad Vilbel, 28 czerwca 2018 r. - STADA Arzneimittel AG umacnia swoją pozycję w branży produktów leczniczych dostępnych bez recepty (OTC). Spółka nabyła od Janssen Pharmaceutica NV (członek grupy Johnson & Johnson) prawa do leczniczego szamponu przeciwłupieżowego Nizoral. W 2017 r. Nizoral wygenerował sprzedaż w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) na poziomie ok. 33 milionów euro.

„STADA dodaje do swojego portfela produktów znaną na całym świecie markę Nizoral, która cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród lekarzy, jak i konsumentów oraz która naszym zdaniem, ma ogromny potencjał do dalszego rozwoju. Razem z produktem Hedrin, stosowanym w terapii wszawicy, Nizoral wzmacnia naszą pozycję w sektorze produktów leczniczych  dedykowanym włosom i skórze głowy. Jest to jedna z największych transakcji ostatnich lat, która wskazuje na nasze aspiracje zostania jednym z głównych dostawców produktów OTC w Europie" - podkreśla dyrektor generalny STADA, dr Claudio Albrecht.

POLECAMY

Udział marki Nizoral w rynku regionu EMEA jest kilka razy większy niż udział jego najbliższego konkurenta, co daje marce Nozoral pozycję lidera na rynku leczniczych szamponów przeciwłupieżowych. Ponad 50% rocznej sprzedaży generowanych jest w Rosji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce i na Bliskim Wschodzie. Ponadto, razem z marką główną - Nizoral, STADA nabywa również lokalne marki: Nizoril, Nizorelle, Terzolin, Fungarest, Ketoderm, Oranozol i Triatop. Krem Nizoral przeciw infekcjom skóry będzie częścią transakcji wyłącznie we Włoszech i Danii; we wszystkich innych krajach krem pozostanie własnością Janssen Pharmaceutica NV i powiązanych  z nią podmiotów.

Szampon przeciwłupieżowy, jest sprzedawany pod marką Nizoral w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. „Cieszymy się, że otrzymujemy Nizoral do naszego portfela oraz że kontynuujemy rozwój naszej obecności na rynku produktów medycznych. W 2017 r. w Polsce marka Nizoral osiągnęła sprzedaż na poziomie 2,9 milionów euro, na Węgrzech 570.000 euro, na Słowacji 350.000 euro, a w Czechach 300.000 euro. W ciągu kilku najbliższych miesięcy będziemy bardzo blisko współpracować z Janssen Pharmaceutica NV, aby zapewnić sprawne przejście w dystrybucji" - mówi dr Ronald Seeliger, dyrektor generalny Hemofarm.

Środek leczniczy Ketoconazole, będący substancją czynną w produkcie Nizoral, został opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV i powiązane z nią  podmioty, jest najczęściej przepisywanym aktywnym środkiem w leczeniu łupieżu. Zawarta w produkcie Nizo...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy