Trendy na TikToku – czy warto je wdrażać i jak to zrobić?

Social Media

TikTok to przestrzeń kreatywnej ekspresji i najszybciej rozwijająca się platforma rozrywkowa na świecie. Już w 2021 r. liczba użytkowników przekroczyła miliard w skali globalnej i z pewnością wciąż będzie rosła! Początkowo kojarzony głównie jako kanał dla dzieci i młodzieży, dziś jest używany w niemal każdej grupie wiekowej i doceniany przez marketerów. Nic dziwnego. Na TikToku można odnaleźć treści z niemal każdej kategorii – od sportu i lifestyle, przez zainteresowania i pasje, aż po treści edukacyjne i rozrywkowe. Nie ma wątpliwości, że każdy z użytkowników znajdzie tutaj coś dla siebie. W Polsce z TikToka korzysta blisko 8 milionów osób, a aplikacja wciąż dynamicznie się rozwija. Na czym polega sukces platformy?

Opowiadanie wciągających historii i sprawianie radości to dokładnie to, co TikTok i jego użytkownicy lubią najbardziej. Połączenie tych aspektów z pełnoekranowym podglądem kreatywnych materiałów wideo, ciekawych efektów i wpadającej w ucho muzyki daje nam gotowy przepis na wciągający content. Takie materiały angażują wszystkie zmysły TikTokowego odbiorcy i sprawiają, że chce doświadczać jeszcze więcej i jeszcze częściej! To ogromny potencjał drzemiący w tej platformie, który warto wykorzystać.

POLECAMY

Czy warto wdrażać trendy na TikToku? 

Mówiąc krótko – oczywiście, że tak! Trendy na TikToku bardzo często utrzymane są w tonie rozrywkowym i humorystycznym. I nic w tym dziwnego, bo jak podaje sam TikTok, aż 75% użytkowników platformy odwiedza ją właśnie w poszukiwaniu rozrywki i dobrej zabawy. Kluczowe jest zatem, aby swoimi treściami wywoływać radość, dostarczać pozytywne emocje i inspirować kreatywnością. To właśnie najprostsza droga ku trendom. Uwaga – aż 63% użytkowników przegląda TikToka, aby polepszyć sobie humor – a obok takiej informacji nie można p...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów
Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!

Przypisy