Autor: Klaudia Chmielewska

Head of Social Media Beeffective
W Beeffective zajmuje stanowisko Head of Social Media, gdzie koordynuje pracę 6-osobowego zespołu specjalistów. Jej głównym zadaniem jest dbanie o organizację działu oraz podnoszenie jego kompetencji z zakresu mediów społecznościowych. Odpowiedzialna za przygotowanie kilkudziesięciu strategii obecności marek w social media, m.in. home&you, Patrizia Aryton, illy Polska, Nowa Stacja, AVIKO HoReCa, LightBox, czy Lactima. Prowadzi szkolenia z zakresu budowania marki osobistej na LinkedIn i efektywnych działań w obszarze Company Page.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Trendy na TikToku – czy warto je wdrażać i jak to zrobić?

TikTok to przestrzeń kreatywnej ekspresji i najszybciej rozwijająca się platforma rozrywkowa na świecie. Już w 2021 r. liczba użytkowników przekroczyła miliard w skali globalnej i z pewnością wciąż będzie rosła! Początkowo kojarzony głównie jako kanał dla dzieci i młodzieży, dziś jest używany w niemal każdej grupie wiekowej i doceniany przez marketerów. Nic dziwnego. Na TikToku można odnaleźć treści z niemal każdej kategorii – od sportu i lifestyle, przez zainteresowania i pasje, aż po treści edukacyjne i rozrywkowe. Nie ma wątpliwości, że każdy z użytkowników znajdzie tutaj coś dla siebie. W Polsce z TikToka korzysta blisko 8 milionów osób, a aplikacja wciąż dynamicznie się rozwija. Na czym polega sukces platformy?

Czytaj więcej

W jaki sposób tworzyć efektowne i efektywne Rolki na Instagramie, czyli o formacie Reels

Instagram od dawna nie jest aplikacją, gdzie publikujemy jedynie zdjęcia. To już potężne narzędzie marketingowe, gdzie budowane są społeczności, a marki pokazują oraz sprzedają swoje produkty i usługi. By robić to skutecznie, należy dostosować się do aktualnie panującej specyfiki medium.

Czytaj więcej

Jak wykorzystać InstaStories do zwiększenia sprzedaży w sklepie online?

Instagram rośnie w siłę! Zarówno jako sieć społecznościowa, jak i narzędzie wykorzystywane do sprzedaży. Według statystyk, ponad bilion (!) osób na świecie co miesiąc przegląda zdjęcia i filmy innych użytkowników i marek, średnio spędzając na platformie 30 minut dziennie, a 130 mln miesięcznie deklaruje, że klika w posty sprzedażowe firm i brandów. Ludzie coraz częściej zaglądają na Instagram, aby… kupować. Jakąś firmę na Instagramie obserwuje 90% kont, a 70% użytkowników platformy odwiedza ją w celu poszukiwania nowych produktów.

Czytaj więcej