Dołącz do czytelników
Brak wyników

Technologia WatchGuard pomaga odwiedzającym Museum of Flight bezpiecznie szybować po historii lotnictwa.

Artykuł | 19 stycznia 2017 |
0 373
Łatwa implementacja Wi-Fi, ogromna skalowalność i profesjonalne wsparcie techniczne umożliwiły trzyosobowej załodze IT uruchomienie i udostępnienie bezprzewodowego internetu, dla ponad 500,000 gości Muzeum rocznie.

Łatwa implementacja Wi-Fi, ogromna skalowalność i profesjonalne wsparcie techniczne umożliwiły trzyosobowej załodze IT uruchomienie i udostępnienie bezprzewodowego internetu, dla ponad 500,000 gości Muzeum rocznie.

POLECAMY

Muzeum Lotnictwa w Seattle wdrożyło WatchGuard Wi-Fi Cloud wraz z kilkoma urządzeniami firewall. Pomimo ograniczonego budżetu, skromnych zasobów oraz nielicznego personelu IT, Muzeum przeszło na technologię WatchGuard, aby polepszyć niezawodność i bezpieczeństwo swojego Wi-Fi. Sieć pracuje dla 250 pracowników, 1,000 wolontariuszy i 500,000 odwiedzających rocznie.

Muzeum Lotnictwa zostało założone w 1965 w Boeing Field w Seattle, za swoją misję stawiając edukowanie i inspirowanie społeczeństwa poprzez zachowywanie i eksponowanie historycznie ważnych przedmiotów związanych z powietrzem i przestrzenią. Aktywnie działające Muzeum zakłada, że widzowie nie tylko chcą oglądać eksponaty, ale też korzystać z nich interaktywnie i dzielić się treściami cyfrowo. Oznacza to, że Muzeum musi dostarczać bezprzewodową sieć Wi-Fi na najwyższym poziomie. Przed wdrożeniem systemu WatchGuarda, 3-osobowy zespół IT używał rozwiązania Wi-Fi, któremu nie tylko brakowało kluczowych elementów zapewniających bezpieczeństwo użytkowników, ale też było trudne do wdrożenia i zarządzania.

„Nasze poprzednie rozwiązanie nie radziło sobie nawet z umiarkowaną liczbą odwiedzających” – powiedział Hunter Hughes, dyrektor IT w Muzeum Lotnictwa - „Nie byliśmy w stanie zaoferować bezpiecznego środowiska on-line naszym gościom.” Muzeum miało problemy z wdrożeniem, uzyskaniem wartościowych danych analitycznych, borykało się również z uciążliwym utrzymaniem rozwiązania w ciągłej gotowości. Aby rozwiązać problemy, Muzeum Lotnictwa wdrożyło punkty dostępowe WatchGuard AP120, co znacząco wpłynęło na wzrost wydajności Wi-Fi oraz poziom bezpieczeństwa. Obecnie Muzeum posiada akredytację przyjaznego Wi-Fi, blokując niewłaściwe i złośliwe strony w momencie dostępu on-line, co zapewnia ochronę odwiedzającym w każdym wieku.

Wi-Fi Cloud wykorzystuje zgromadzone dane do szczegółowej analizy i stworzenia profili klientów, a co za tym idzie, zwiększenia ich zaangażowania. System monitoruje dane pod kątem wieku, płci, tendencji zakupowych, czasu pobytu, liczby odwiedzających, nowych i powtórnych użytkowników. Administratorzy mają dostęp do tych informacji poprzez odpowiednie raporty, używając ich dla lepszej efektywności swoich działań biznesowych i marketingowych. Wi-Fi Cloud pozwala administratorom na tworzenie niestandardowych stron flash, filmów czy ankiet po to, aby ulepszyć interakcje z klientami.

„Produkty WatchGuard będą rosły razem z nami” – wyjaśnia Hughes. „Jesteśmy zadowoleni z niezawodności i jakości danych dostarczanych przez to rozwiązanie, oraz doskonałego supportu. Nigdy nie napotkaliśmy problemu, którego nie potrafilibyśmy rozwiązać przy użyciu produktów WatchGuard.

Niezawodna technologia WIPS (Wireless Intrusion Prevention Service) wbudowana w Access Point zarządzany w chmurze, pozwoliła zespołowi Huntera na ochronę muze...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy