Dołącz do czytelników
Brak wyników

Stowarzyszenie Na Tak wzmacnia swoją tożsamość z about ad

Artykuł | 17 grudnia 2014 |
0 388
Sześć miesięcy temu agencja reklamowa about ad rozpoczęła pracę nad liftingiem logotypu Stowarzyszenia Na Tak, a także nad procesem scalenia wszystkich podmiotów oraz inicjatyw należących do  Stowarzyszenia.

Sześć miesięcy temu agencja reklamowa about ad rozpoczęła pracę nad liftingiem logotypu Stowarzyszenia Na Tak, a także nad procesem scalenia wszystkich podmiotów oraz inicjatyw należących do  Stowarzyszenia.

POLECAMY


Poznańskie Stowarzyszenie Na Tak wspiera osoby niepełnosprawne intelektualnie na każdym etapie życia. Codziennie, ponad 650 osób, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli, z różnymi schorzeniami neurologicznymi i genetycznymi, otrzymuje pomoc rehabilitacyjną. Głównymi wartościami, jakimi kieruje się Stowarzyszenie są rozwój, akceptacja i radość.

 

Agencja reklamowa about ad podjęła się wprowadzenia zmian w tożsamości wizualnej placówek oraz inicjatyw, podlegających Stowarzyszeniu Na Tak, na zasadach pro bono. Wszystkie zmiany
w logotypach wprowadzane były w porozumieniu z kierownikami placówek. Efektem tej współpracy jest 20 nowych logotypów, a co za tym idzie zmiana w identyfikacji wizualnej organizacji, polegająca na uproszczeniu odcisku palca oraz zastosowaniu jednakowego układu
we wszystkich logotypach.

 

Współpraca pomiędzy Stowarzyszeniem Na Tak i agencją rozpoczęła się rok wcześniej – w grudniu 2013 roku. Stowarzyszenie otrzymało wówczas od about ad pewną kwotę na finansowanie swojej działalności. Następnie, agencja zaproponowała lifting głównego logotypu Stowarzyszenia, zmianę oraz integrację istniejących logotypów podmiotów i inicjatyw, a także poprawę komunikacji organizacji z otoczeniem.

 

W pierwszym etapie, zespół about ad zorganizował warsztaty dla pracowników Stowarzyszenia oraz podlegających mu placówek, podczas których uczestnicy dowiedzieli się jak ważną rolę pełni tożsamość organizacji oraz spójna komunikacja. Następnym krokiem było zaprojektowanie wszystkich logotypów podmiotów należących do Stowarzyszenia. Obecnie trwają prace nad uspójnieniem wszystkich nośników Stowarzyszenia.

 

Aktualny system identyfikacji wizualnej, ma na celu skupienie wszystkich placówek pod parasolem Stowarzyszenia oraz zjednoczenie ich w działaniu na rzecz pomocy podopiecznym. Charakterystycznym znakiem, wspólnym dla powstałych logotypów, jest odcisk palca.

 

- Odcisk palca w...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy