Start-up NFWare, wyróżniony w konkursie Orange Fab, pozyskał fundusze na ekspansję międzynarodową

Aktualności
• Start-up NFWare, wyróżniony w zeszłorocznej edycji konkursu Orange Fab, został doceniony przez inwestorów, pozyskując finansowanie na ekspansję międzynarodową.
• Start-up NFWare, wyróżniony w zeszłorocznej edycji konkursu Orange Fab, został doceniony przez inwestorów, pozyskując finansowanie na ekspansję międzynarodową.
• Zdobyte w ramach nowej rundy finansowania środki zostaną przeznaczone na umocnienie pozycji firmy na rynkach europejskich oraz ekspansję biznesową w Stanach Zjednoczonych.
• NFWare zajmuje się tworzeniem innowacyjnego oprogramowania do wirtualizacji routingu IP dla telekomów, pozwalającego obniżyć koszty infrastruktury sieciowej nawet o 70 proc.
 
NFWare, start-up wyróżniony w zeszłorocznej edycji konkursu Orange Fab, pozyskał środki na ekspansję międzynarodową. W nowej rundzie finansowania, prowadzonej przez fundusz Sistema Venture Capital, wzięli udział dotychczasowi inwestorzy (fundusze Maxfield Capital i Almaz Capital) oraz należący do hiszpańskiego giganta telekomunikacyjnego Telefónica, akcelerator start-upowy Wayra. Pozyskane od nich środki, w wysokości 2 milionów dolarów, zostaną przeznaczone przez NFWare na rozwój biznesowy w Europie i Stanach Zjednoczonych.
 
- Technologie wirtualizacyjne staną się fundamentem infrastruktury sieciowej nowej generacji, w której sieć 5G i tzw. Internet Rzeczy (Internet of Things) będą kluczowymi czynnikami wzrostu znaczenia technologii NFV (Network Function Virtualization) w branży telekomunikacyjnej. W związku z tym rozwiązania takie jak nasze będą zyskiwać w najbliższym czasie na popularności. Dlatego chcemy zawczasu wzmacniać naszą pozycję w Europie oraz rozpocząć ekspansję na rynku amerykańskim – mówi Alexander Britkin, założyciel i prezes NFWare.
 
NFWare pomaga telekomom obniżyć koszty infrastruktury nawet o 70 proc.
 
NFWare zajmuje się tworzeniem i rozwijaniem innowacyjnego oprogramowania do wirtualizacji routingu IP dla operatorów telekomunikacyjnych. Umożliwia ono przetwarzanie ruchu internetowego z prędkością oferowaną przez zaawansowany i drogi hardware, ale z wykorzystaniem standardowych serwerów x86. Produkty NFWare działają skutecznie nawet w krytycznych punktach sieci i pozwalają telekomom obniżyć koszty infrastruktury sieciowej nawet o 70 proc.
 
- Wielkość ruchu internetowego na świecie rośnie w sposób wykładniczy. Operatorzy telekomunikacyjni, firmy internetowe, centra danych muszą ciągle inwestować w zwiększanie możliwości swojej infrastruktury sieciowej. NFWare oferuje eleganckie technologicznie oraz efektywne rozwiązanie, pozwalając na znaczące zredukowanie kosztów i wzrost prędkości przetwarzania ruchu internetowego – mówi Alexey Katkov, szef funduszu Sistema VC, który prowadził aktualną rundę finansowania NFWare.
 
Hardware’owa wydajność dzięki software’owym rozwiązaniom
 
Produkty oferowane przez NFWare pozwalają na uzyskanie przepustowości ruchu internetowego na poziomie nawet 200 gigabitów na sekundę na jednej wirtualnej maszynie. Dla operatorów telekomunikacyjnych i centrów danych rozwiązania tego typu pozwalają na bardzo efektywne połączenie wydajności na poziomie podobnym do hardware’owego z elastycznością oferowaną przez software. 
 
Produkty NFWare bazują na technologiach NFV (Network Function Virtualization) oraz SDN (Software Defined Networking)....

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy