Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sodexo wyznacza najwyższy standard w dziedzinie CSR

Artykuł | 17 marca 2015 |
0 400
RobecoSAM, szwajcarska spółka specjalizująca się w dziedzinie zrównoważonego inwestowania, już po raz ósmy z rzędu wyróżniła Grupę Sodexo, przyznając firmie wyróżnienie RobecoSAM Gold Class oraz tytuł Lidera Sektora w branży Restaurants & Leisure Facilities.  
RobecoSAM, szwajcarska spółka specjalizująca się w dziedzinie zrównoważonego inwestowania, już po raz ósmy z rzędu wyróżniła Grupę Sodexo, przyznając firmie wyróżnienie RobecoSAM Gold Class oraz tytuł Lidera Sektora w branży Restaurants & Leisure Facilities.

 

POLECAMY

RobecoSAM każdego roku zaprasza ponad 3 000 największych światowych firm do udziału w ocenie stabilności ich funkcjonowania. W ocenie pod uwagę brane są kryteria ekonomiczne, środowiskowe i społeczne, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia długotrwałej wartości.

 

W opublikowanym przez RobecoSAM „Roczniku Zrównoważonego Rozwoju 2015”, Grupa Sodexo otrzymała najwyższy wynik w swojej branży w kategorii gospodarczej i społecznej. Wysokie notyto efekt opracowanej i konsekwentnie realizowanej przez Sodexo strategii działań CSR, która pozwala na realizację celów biznesowych przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej proporcji między działalnością operacyjną, etyką i ekologią, a oczekiwaniami partnerów, pracowników, klientów i konsumentów. Dlatego wśród strategicznych planów Sodexo na najbliższe lata jest kontynuacja globalnego programu „Better Tomorrow Plan”, który obejmuje trzy główne obszary działalności firmy: zdrowie odżywianie i życie człowieka, ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój lokalnych społeczności.

 

„Grupę Sodexo tworzy prawie 420 tysięcy osób, pracujących na niemal wszystkich kontynetach świata. Obsługujemy ponad 32 700 placówek w 80 krajach. Dzięki naszej misji, skoncentrowanej na jakości oraz wykorzystującej zaangażowanie wszystkich członków organizacji, Sodexo nieustannie podnosi standardy w dziedzinie CSR. Uhonorowanie nas nagrodą RobecoSAM Gold Class oraz przyznanie tytułu Lidera Sektora jest potwierdzeniem skuteczności globalnej strategii zrównoważonego rozwoju, którą konsekwentnie realizujemy.” – powiedziała Monika Bentkowska, Dyrektor Zasobów Ludzkich w Sodexo Polska On-site Services.

 

 

 

O Sodexo

Grupa Sodexo, światowy lider w zakresie usług podnoszących Jakość Codziennego Życia, od chwili założenia firmy przez Pierre’a Bellon’a w 1966 roku, jest strategicznym partnerem dla...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy