Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sezonowa zmiana, czyli zakup opon letnich

Artykuł | 18 maja 2016 |
0 341
Nowe opony, ich wybór i zakup mogą stanowić spore wyzwanie szczególnie, że na rynku dostępna jest bogata oferta modeli i rozmiarów. Dlatego szukając odpowiedniego ogumienia do auta najlepiej wybrać sprawdzone, potwierdzone wynikami testów i często nagradzane opony firmy Continental, wiodącego dostawcy rozwiązań dla branży motoryzacyjnej.

Nowe opony, ich wybór i zakup mogą stanowić spore wyzwanie szczególnie, że na rynku dostępna jest bogata oferta modeli i rozmiarów. Dlatego szukając odpowiedniego ogumienia do auta najlepiej wybrać sprawdzone, potwierdzone wynikami testów i często nagradzane opony firmy Continental, wiodącego dostawcy rozwiązań dla branży motoryzacyjnej.

POLECAMY

 

Opony Continental od lat zajmują czołowe miejsca w rankingach i testach prowadzonych przez niezależne ośrodki badawcze oraz czasopisma motoryzacyjne. Liczące się pisma motoryzacyjne jak np. Auto Świat, czy renomowane instytucje takie jak np. niemiecki ADAC – drugi co do wielkości automobil klub na świecie – przez lata wyrobiły sobie markę kluczowych recenzentów oceniających jakość ogumienia w Europie, a ich wyniki są powszechnie akceptowane i respektowane. Dlatego opony wygrywające w takich testach są nie tylko sprawdzone i bezpieczne, ale przede wszystkim charakteryzują się optymalnymi parametrami.

 

Nagradzane, zgodne z zaleceniami producentów, do różnych typów samochodów i uwzględniających różne style jazdy każdy kierowca znajdzie w bogatej ofercie opon Continental, wiodącego dostawcy rozwiązań dla branży motoryzacyjnej.

 

Rodzinnie i sportowo, czyli ContiSportContact™ 5 SUV – opona rekomendowana
do SUV’ów

Polacy w ostatnich latach stali się zwolennikami SUV’ów, czyli połączenia luksusowego auta osobowego z samochodem terenowym. Rekomendowaną oponą do tego typu samochodów jest ContiSportContact™ 5 SUV, która zdobyła w tym roku najwyższą notę w testach opon letnich do aut terenowych przeprowadzonych przez magazyn Auto Świat 4x4. Opona doskonale adaptuje się do podłoża zapewniając wzorową przyczepność i bezpieczne prowadzenie podczas pokonywania zakrętów. Wykorzystana w oponie mieszanka Black Chilli reaguje na drgania, co gwarantuje krótszą drogę hamowania zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach. Ponadto unikalna mieszanka ContiSportContact™ 5 SUV zapewnia mniejsze opory toczenia co przekłada się na dłuższe przebiegi oraz mniejsze zużycie paliwa.


 

 

Szybko i bezpiecznie, czyli nowość 2016 - SportContact™ 6

Wśród produktów Continental polecanych posiadaczom aut o wysokich osiągach jest nowość 2016 roku - opona SportContact™ 6. Wyposażona w mieszankę Black Chilli z cechą Micro Flexibility, gwarantującą najwyższą przyczepność we wszystkich kierunkach, SportContact™ 6 zapewnia odpowiednie dopasowanie do powierzchni niezależnie od warunków atmosferycznych. Cechą charakterystyczną opony jest nowy wzór bieżnika opracowanego w technologii Force Vectoring. W oponie zastosowano różne typy bieżnika wewnątrz, na zewnątrz i w środku czoła opony. W zależności od rozmiaru ogumienia, trzy lub cztery środkowe żebra, wraz z zewnętrznymi barkami opony, zapewniają poprzeczny transfer sił, dzięki czemu SportContact™ 6 gwarantuje precyzyjne prowadzenie i natychmiastową reakcję nawet przy niewielkich ruchach kierownicy. Ponadto najnowsza opona Continental wyróżnia się zastosowanymi w niej specjalnymi włóknami Aralon 350. To syntetyczny materiał, w którym dwie przędze wykonane z siln...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy