SentiOne: Yanosik, iCoyote, Rysiek - mobilne aplikacje antyradarowe, o których mówią internauci [infografika]

Aktualności
Aplikacje ostrzegające przed fotoradarami oraz kontrolami policji zdobywają coraz większą popularność. Lokalizacja.info i SentiOne zbadały, o których rozwiązaniach dyskutuje się w internecie najczęściej.

Aplikacje ostrzegające przed fotoradarami oraz kontrolami policji zdobywają coraz większą popularność. Lokalizacja.info i SentiOne zbadały, o których rozwiązaniach dyskutuje się w internecie najczęściej.

POLECAMY

Lokalizacja.info we współpracy z SentiOne przeprowadziły badanie dotyczące postrzegania mobilnych rozwiązań ostrzegających przed radarami (i nie tylko) przez internautów.

- Pod uwagę wzięliśmy aplikacje Yanosik, iCoyote, Rysiek, RadarSTOP, AutoRadar oraz Speed Alarm. Mają one społecznościowy charakter, bo każdy, kto korzysta z rozwiązania zainstalowanego w telefonie czy tablecie, ma możliwość zgłaszania utrudnień spotkanych na drodze. Sprawdziliśmy, o których aplikacjach internauci wypowiadają się najczęściej i co o nich sądzą – mówi Paweł Kacperek, Redaktor Naczelny Lokalizacja.info.

Korzystając z mechanizmów SentiOne, przeanalizowano ponad 10 tysięcy wypowiedzi internautów na temat Yanosika, iCoyote, Ryśka, RadarSTOP, AutoRadar i Speed Alarm. Jak wynika z badania, większość komentarzy pojawiających się w serwisach społecznościowych, forach, blogach, portalach, serwisach i porównywarkach opinii dotyczy Yanosika (69 proc.). Drugi w kolejności jest iCoyote (niemal 19 proc.), a trzecie miejsce przypadło aplikacji Rysiek (niespełna 7 proc.).

Jeśli chodzi o stosunek do aplikacji informujących o utrudnieniach na drogach, to większość internatów (prawie 93 proc.) ma pozytywne zdanie na ich temat, przy czym znacznie częściej o aplikacjach wypowiadają się mężczyźni (89 proc.) niż kobiety (11 proc.). Wśród zalet wymieniają możliwość legalnego uniknięcia mandatów, a do wad zaliczają nieaktualność danych i wprowadzanie przez niektórych użytkowników...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 drukowanych wydań magazynu Online Marketing
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ... i wiele więcej!
Sprawdź szczegóły

Przypisy